MojAndroid

V roku 2017 dostala spoločnosť Google od Európskej komisie pokutu kvôli dominantnému postaveniu na trhu v oblasti porovnávania cien vo výške 2,42 miliardy eur. V roku 2018 dostala rekordnú pokutu 4,34 miliardy eur kvôli zneužívaniu dominantného postavenia mobilného operačného systému Android. A tento týždeň udelila Európska komisia spoločnosti Google ďalšiu pokutu vo výške 1,49 miliardy eur za porušenie pravidiel hospodárskej súťaže.

Spoločnosť Google mala cez reklamnú službu AdSense obmedzovať reklamy konkurencie na stránkach tretích strán. Google ku pokute vydal vlastné oficiálne stanovisko.

Všetci sa zhodneme na tom, že zdravé a prosperujúce trhy sú v záujme všetkých. Do našich produktov sme už zaviedli mnoho zmien, ktorými sme reagovali na výhrady Európskej komisie. Počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov budeme prinášať ďalšie aktualizácie, ktoré v Európe ešte viac zviditeľnia našich konkurentov.

Kent Walker, hovorca Googlu

Pre spoločnosť Google sa jedná už o tretiu pokutu od Európskej Únie v priebehu 2 rokov a celková suma už presiahla 8 miliárd eur.

Náš tip
Google Stadia: Streamovacia herná služba pre všetky zariadenia
21.3.2019
Zdroj: Engadget
  • Michal Hainc

    Az sa googel nasere a zavre to tu tak vsetci euro-perohryzovia budu musiet bingovat a pouzivat teplu postu na svojich ne-android smartfonoch

+