MojAndroid

Internetoví giganti sa doslova predbiehajú, kto kúpi dva roky starý start-up Snapchat. Začiatkom tohto týždňa informoval denník Wall Street Journal o ponuke sociálnej siete Facebook, podľa ktorej Zuckenberg ponúkol 3 miliardy dolárov za kúpu tejto mobilnej aplikácie. Neskôr podal podľa portálu ValleyWag návrh aj Google, ktorý údajne ponúkal až štyri miliardy dolárov. CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Snapchat Even Spiegel však obe ponuky odmietol. Očakáva, že hodnota aplikácie narastie ešte viac, ak sa počas zimy podarí zväčšiť ich používateľskú základňu.

Snapchat

Snapchat je mobilná aplikácia slúžiaca na odosielanie fotografií a videí prostredníctvom smartfónov. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že používatelia majú možnosť nastaviť dobu, po ktorej dôjde k vymazaniu odoslaného súboru, teda automatickej deštrukcii. Denne sa podľa informácií prostredníctvom tejto služby pošle 350 miliónov tzv. “snapov”, čo je 5-násobne vyššie číslo, ako v prípade Instagramu. Aplikácia však neobsahuje žiadnu formu reklamy alebo plateného obsahu a preto sa vyvolala vlna diskusií, prečo má Google alebo Facebook vyplatiť toľko peňazí za službu, ktorá nemá žiadne príjmy a teda ani zisky.

Ak sa pozrieme do minulosti, nie je to prvý krát čo veľké internetové spoločnosti investovali nemalú sumu do iných služieb. Facebook získal začiatkom roka 2012 populárnu službu na zdieľanie fotografii Instagram za 1 miliardu dolárov a Yahoo zaplatil tiež 1 miliardu za blogovaciu službu Thumblr v ďalšej obrovskej transakcii v tomto roku.

Zdroj: androidauthority

16.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+