MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť Google sa dala aj na dráhu „módneho“ priemyslu a po predstavení Google Glass Android okuliarov prichádza s ďalším módnym doplnkom v podobe ďalšieho kúsku každodenného oblečenia, inteligentných rukavíc.

Inteligentné rukavice sú podobné tým, ktoré mal Tom Cruise vo filme Minority Report. Obsahujú niekoľko senzorov, kamery, procesory, pamäte a pripojenie k sieti. Zdá sa však, že nebudú bežným „zimným“ doplnkom na každodenné používanie pre bežných spotrebiteľov.

Rukavice by podľa podaného patentu spoločnosťou Google mali spolupracovať na báze holografického zobrazovania jednotlivých aplikácií obsiahnutých v módnom doplnku. Podporovať by mali širokú škálu gest a mohli by byť zaujímavým pomocníkom nielen vo vývojových centrách, ale ak sa dostanú aj na bežný trh, niekedy v ďalekej budúcnosti, mohli by nahradiť niekoľko zariadení.

Zdroj, foto: unwiredview.com

10.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+