MojAndroid

Google a jeho nové Pixel smartfóny narobili v posledných týždňoch veľa rozruchu. Nielenže spoločnosť s nimi dokázala, že vie robiť smartfóny, ale jasne demonštrovala, že chce patriť medzi najlepších. A zdá sa, že to sa jej aj podarilo. Google totižto predstavil Pixel a Pixel XL, ktoré ohromili nielen svojim hardvérom, ale najmä fotoaparátom, ktorý sa dá dnes považovať za najlepší na svete. Dokazujú to viaceré testovacie fotografie, ale aj toto unikátne 4K video natočené profesionálom. Bez ohľadu na to ale vieme, že novinky sú unikátne aj svojim softvérom. Na rozdiel od bežných Nexusov a iných Android smartfónov, totižto dostali viaceré funkcie, ktoré nikde inde neuvidíme. Jednou z nich, ktorá síce nie je vo svete smartfónov úplnou novinkou, je aj podpora gest pre snímač odtlačkov prstov.

Je známe, že snímač odtlačkov prstov je po hardvérovej stránke rovnaký ako v prípade Nexusu 5X a Nexusu 6P. Nie je sa preto čomu čudovať, že viacerí majitelia týchto zariadení ostávajú na Google nahnevaní. Ten to však ospravedlňuje tým, že snímače v Nexusoch disponujú starším firmvérom, ktorý gestá nepodporuje. Vývoj a jeho úprava pre modely 5X a 6P si vyžiada nejaký čas. Je však otázne, či vôbec dorazí, keďže túto informáciu Google oficiálne nepotvrdil. Pre Android Police povedal len toľko, že ju prehodnocuje. Každopádne, nádej pre majiteľov zomiera ako posledná.

2.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+