MojAndroid

Google Počasie nie je skutočnou aplikáciou, ale je súčasťou aplikácie Google. Aj keď si stále môžete pridať skratku na domovskú obrazovku, všimnete si, že obsahuje ikonu Google. S verziou 12.25 aplikácie, teraz 10-dňová predpoveď počasia zobrazuje dátum pre každý z desiatich dní na stránke Google Počasie. O správe informuje PhoneArena.

Mohlo by vás zuajímať:

Predtým táto predpoveď ukazovala len príslušný deň v týždni pre každý z desiatich dní. Aby sa predišlo zmätkom, predpoveď začína aktuálnym dňom, ktorý je uvedený ako “Dnes”. To dáva zmysel. Nasleduje predpoveď na ďalších deväť dní, ktorá obsahuje deň v týždni, dátum, ilustračný obrázok s podmienkami a očakávané maximálne a minimálne teploty.

Google Počasie
Google Počasie | Zdroj: Lenka Ivančíková

Android 15 prinesie viacero zmien

Toto by malo odstrániť akýkoľvek zmätok, ktorý by mohol vzniknúť, keď si používateľ prezerá predpoveď na dni po uplynutí celého týždňa. Pre väčšinu ľudí to pravdepodobne nepredstavovalo problém ani predtým, než Google pridal dátumy. Napriek tomu by to malo uľahčiť plánovanie do budúcnosti. Aktualizovaná 10-dňová predpoveď s kompletnými dátami a dátumom sa objavuje na smartfónoch Pixel, ktoré bežia na najnovšej beta verzii Android 15.

Google Počasie je teda súčasťou Google aplikácie a už čoskoro tak bude poskytovať jasnejší prehľad o počasí v nasledujúcich desiatich dňoch vrátane dátumov, čo môže byť užitočné pri plánovaní. Okrem toho sa ale v novej verzii Androidu (15) dočkáme viacerých výrazných zmien. Akých si môžete prečítať v tomto súhrnnom článku.

Náš tip
Neekologický Google? Môže za to aj umelá inteligencia Gemini
8.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+