MojAndroid

Spoločnosť Google priniesla aktualizáciu prostredia Google Play len približne pred mesiacom. Ďalšie zmeny prichádzajú teraz, pričom korigujú niektoré zmeny z predošlej aktualizácie. Zmeny sa dotkli najmä webového rozhrania Google Play. Niektoré zmeny boli užitočné, iné naopak, jemne mätúce.

Náš tip
Google bude blokovať svoje vybrané aplikácie na necertifikovaných zariadeniach

Google Play

Aktualizácia spred mesiaca priniesla okrem iného aj zmenu vo formáte obrázkov (pôvodný formát WebP nahradil PNG/JPEG). Spôsobilo to však pomalšie načítavanie jednotlivých obrazoviek a tak trochu náročnejšiu navigáciu na webe. Spoločnosť Google pred niekoľkými dňami pozastavila tieto dizajnové a funkčné zmeny. Teraz sa však zdá, že novinky prichádzajú opäť a pre všetkých používateľov.

Niektoré slabé miesta v prostredí Google Play stále ostávajú.

Jedinou zmenou však ostáva prechod späť k WebP obrázkom. Ide pravdepodobne práve o reakciu na sťažnosti po prvotnej aktualizácii webového rozhrania Google Play. Ďalšie slabé miesta však stále ostávajú.

Náš tip
Google Asistent v zahraničí umožní poslať peniaze priateľom cez Google Pay

Napríklad pri prehliadaní obrázkov od určitej aplikácie sa stále nemôžete vrátiť naspäť prostredníctvom kliknutia na priestor mimo obrázku. Je nutné použiť šípku v ľavom hornom rohu. Chýba tiež podpora klávesovej navigácie v rámci jednotlivých prvkov.

3.4.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+