MojAndroid

Nie je jednoduché definovať virtuálnu tržnicu, akou je napríklad obchod Play. O to ťažšie je to v právnej forme, kde je potrebné prispôsobiť rôzne nariadenia a zákony tomuto modernému typu nakupovania. Európskej únii to tak trvalo trochu dlhšie, no odteraz prináša aj do Google Play pravidlá, ktoré patria pri bežnom nakupovaní v internetových obchodoch. Pre používateľov to znamená, že budú môcť požiadať o vrátenie peňazí do 14 dní od kúpy.

Dva týždne na testovanie aplikácie

Mnohí z vás určite vedia, že ak v obchode Play uskutočníte transakciu, môžete ju do dvoch hodín úplne zrušiť a v zápätí vám budú na účet späť pripísané peniaze, resp. nebudú vôbec stiahnuté. Možno ste ale nevedeli o tom, že do 48 hodín môžete požiadať o vrátenie peňazí priamo od Google. Toto dvojdňové okno sa však v EÚ natiahne až na dva týždne.

Nariadenie platí už od 28. marca

Vďaka tomu budete mať viac než dosť času vyskúšať aplikáciu a zistiť, či za ňu naozaj chcete utratiť peniaze. Napríklad keď si sťahujete GPS navigáciu, za ktorú zaplatíte nemalé peniaze, dve hodiny či dva dni nemusia byť dosť na to, aby ste ju detailne otestovali. Teraz však budete mať tak veľa času, ako pri akomkoľvek inom tovare či službe zakúpenom cez e-shop. Nové nariadenia sú u nás už platné a vzťahujú sa na všetky transakcie, ktoré sú urobené v obchode Play po 28. marci tohto roku. Viac informácií nájdete priamo na stránke Google.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+