MojAndroid

Internetový gigant Google oznámil ešte v marci tohto roka prípravu vekových odporúčaní v obchode s aplikáciami Google Play. Developeri mali za úlohu vyplniť za svoje aplikácie a hry jednoduchý dotazník, na základe ktorého im bolo pridelené vekové hodnotenie hodnotiacimi inštitúciami pôsobiacimi v rámci združenia IARC (International Age Rating Coalition).

Tieto hodnotenia sa pred nedávnom dostali aj do ostrej prevádzky a sú umiestnené hneď pod názvom aplikácií, vpravo od dátumu poslednej aktualizácie.

Nové hodnotenie má podľa Googlu pomôcť lepšie zacieliť aplikácie a hry na správne publikum. Vývojári majú pritom možnosť zaradiť svoje výtvory do kategórie Nehodnotené, no tie budú v určitých krajinách alebo pre konkrétnych používateľov zablokované.

Ak ste vývojár a ešte ste nevyplnili dotazník, môžete tak spraviť v konzole pre vývojárov:

  1. Prihláste sa do svojej Konzoly pre vývojárov Google Play.
  2. Vyberte požadovanú aplikáciu.
  3. V ponuke vľavo kliknite na položku Hodnotenie obsahu.

Zdroj: Google 

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+