MojAndroid

Len včera sme inoformovali o tom, že tmavý režim konečne dorazil aj na najpoužívanejšiu aplikáciu od Googlu – Gmail. Dnes zase web XDA Developers informoval, že rovnaký osud čaká aj miesto, odkiaľ všetky Android aplikácie pochádzajú – Google Play. Google už dlhšie pracuje na tmavom režime pre všetky svoje aplikácie, v posledných dňoch prišli na rad tie najdôležitejšie.

Len pre Android 10

Ako iste všetci viete, Android 10 bol oficiálne oznámený nedávno a k dispozícii je pre všetky smartfóny Google Pixel. K nim sa pridal ešte Essential Phone. A práve na týchto zariadeniach je možné využiť plný potenciál tmavého režimu naprieč celým systémom.

Google Play tmavý režim screenshoty

Screenshoty pochádzajú zo smartfónu Google Pixel 2 XL, na ktorom beží systém Android 10 a obchod Google Play vo verzii 16.5.25. Používateľ tohto zariadenia nastavil systémový tmavý režim, pričom v obchode Google Play nepoužil žiadnu špeciálnu tému a nehral sa ani s vývojárskymi možnosťami. Jednoducho sa mu aplikácia automaticky prepla do čiernej.

Google Play tmavý režim screenshoty (2)

Ak máte nainštalovanú plnú verziu Androidu 10 a spomínanú verziu obchodu Google Play, možno sa už aj vy môžete tešiť z tmavého režimu. Aktuálne je režim k dispozícii len pre určité percento používateľov, k ostatným sa dostane v najbližších dňoch.

Náš tip
Dark Mode: TOP Android aplikácie s tmavým režimom. Pribudli ďalšie
12.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+