MojAndroid

Google Play Store dosiahol počas víkendu ďalšiu z priam neuveriteľných mét. Britský denník Independent priniesol krátku správu o tom, že Google Play Store dosiahol métu 15 miliárd stiahnutých aplikácií.

Hovorca Google povedal, že tento míľnik bol dosiahnutý už pred niekoľkými týždňami.

Posledné číslo, ktoré bolo dostupné ešte za čias predošlého názvu – Android Market (pamätáte sa ešte?), bolo číslo zo 4. štvrťroka 2011 a bolo to 11 miliárd stiahnutí.

Naproti tomu, spoločnosť Apple dosiahla 15 miliárd stiahnutí v júli 2011, najnovší údaj je 25 miliárd v marci 2012.

Podľa všetkých dostupných informácií a štatistík, spoločnosti Google pribudne zhruba jedna miliarda stiahnutí mesačne. Apple je približne na úrovni 1,25 miliardy nových stiahnutí mesačne.

Ak sa pozrieme na rozloženie aplikácií v jednotlivých obchodoch spoločností, Google a Apple, tak v Google Play Store nájdeme približne 500 000 aplikácií, Apple App Store ponúka približne 600 000.

Ďalšie porovnanie prichádza v podobe platenia vývojárom aplikácií. Obe spoločnosti zaplatili, podľa analytika Horacea Dediho, niekoľko miliónov. Zatiaľ, čo Google zaplatil vývojárom “len” 320 miliónov amerických dolárov, Apple „investoval“ do vývoja aplikácií 4 miliardy amerických dolárov.

Zdroj: TechCrunch Foto: Google Play Store

8.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+