MojAndroid

Google vylepšuje bezpečnosť svojho obchodu s aplikáciami pre operačný systém Android. Posledná iterácia služby zakazuje aktualizácie aplikácií mimo Google Play.

Google Play lidrom v pocte stiahnuti

Aktualizované boli aj zásady  Play Store Developer Program Policies, v ktorých Google zakazuje vývojárom použiť iné metódy aktualizácie svojich aplikácií. Novinka zabezpečí, že stiahnuté a nainštalované aplikácie či hry z Google Play, nebudú sťahovať žiadne neoverené súbory zo serverov tretích strán.

“Aplikácia stiahnutá z Google Play nemôže zmeniť, nahradiť alebo aktualizovať binárny kód APK použitím iných metód, ako aktualizačného mechanizmu Google Play.”

Najnovšie zmeny zabránia používateľom nebezpečných aplikácií inštalovať malware v domnení, že ide o regulárnu aktualizáciu aplikácie stiahnutej z Google Play. Táto je len akýmsi sprostredkovateľom, ktorý sa na Google Play tvári ako neškodná a bezpečná aplikácia. Bezpečnostné mechanizmy a filtre takúto aplikáciu doteraz nepovažovali za nebezpečnú. To sa však dnešným dňom už mení a Play Store sa stáva opäť o niečo bezpečnejším.

Zdroj: androidauthority

26.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+