MojAndroid

Informácie z prostredia Google Play Store hovoria o tom, že predaj aplikácií v obchode spoločnosti Google pre platformu Android rastie. Zatiaľ, čo v poslednom mesiaci iOS predaj klesol o 0,7 %, Play Store a predaj aplikácií v rovnakom období rástol tempom až 17,9 %.

Správa hovorí aj o tom, že na vrchole predaja podľa krajín predbehlo Japonsko USA a stalo sa tak jednotkou na trhu, čo sa týka predaja aplikácií v Google Play Store. Stalo sa tak po prvý raz v histórii, že USA nie je na prvom mieste v predaji aplikácií v obchode od spoločnosti Google pre platformu Android.

Najlepšie aplikácie, ktoré generujú príjem svojim tvorcom už tradične tvoria hry. Nie je sa ani čo čudovať, keďže predaj hier je dlhodobo na vysokej úrovni a mnohí používatelia naozaj používajú svoje Android zariadenia ako herné konzoly do vrecka, čo spôsobuje aj záujem o tieto aplikácie.

Zdroj, foto: AppAnnie

30.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+