MojAndroid

Používatelia v Rusku si už nemôžu stiahnuť žiadnu platenú aplikáciu alebo hru v obchode Google Play. Spoločnosť Google to zakázala, pričom zákaz platí aj na aktualizovanie už stiahnutých titulov. Na túto skutočnosť upozornil The Kyiv Independent na Twitteri.

Zákaz je platný od 5. mája. Používať zaplatené aplikácie je možné aj naďalej. V prípade predplatného bude aplikáciu možné používať len do času, kedy vopred zaplatené predplatné vyprší.

Spoločnosť Google takmer pred dvoma mesiacmi informovala o tom, že prístup k platenému obsahu v obchode Google Play a na YouTube bol pre používateľov v Rusku zablokovaný. V oficiálnom vyjadrení sa spomína, že dôvodom bolo narušenie platobného systému.

Google Play stopol platby v Rusku. Reakciou Rusov je spustenie vlastného obchodu s aplikáciami

Google v Rusku zablokoval platený obsah v Google Play aj YouTube

Zdroj aktuálne vyjadrenie spoločnosti k zákazu neuvádza. Používatelia budú mať aj naďalej prístup k obsahu v obchode, ktorý je zdarma. V tomto smere sa zatiaľ nič nemení.

Náš tip
Škodí batériám smartfónov extrémne rýchle nabíjanie? Mýty a fakty o nabíjaní

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+