MojAndroid

Ak ste v posledných hodinách zaznamenali nadmerné vybíjanie vášho zariadenia s Androidom, pravdepodobne to má na svedomí proces Google Play Services alebo tiež len Google Services (Služby Google Play a Služby spoločnosti Google). Na zvýšenie spotreby spôsobené touto službou sa sťažuje viacero používateľov a môžeme ju potvrdiť aj my. Na našom redakčnom Nexuse 5 vyskočila pri tomto procese spotreba až na 40%, čo je viac ako pri displeji, ktorý býva najväčším žrútom energie. Príčina zvýšenej spotreby Google Play Services ostáva zatiaľ neznáma a Google zatiaľ nevydal žiadne oficiálne prehlásenie. Na problém upozornil portál Androidpolice.

Screenshot_2013-11-20-11-24-21

Jedným z riešením, ktoré by údajne mohlo aspoň krátkodobo pomôcť je vymazanie údajov z aplikácie Služby Google Play. Zdá sa však, že chyba je na strane Googlu, ktorý ako dúfame už pracuje na jej odstránení. Používatelia tiež hlásia, že na vine by mohli byť lokalizačné služby v Google mapách. Postrehli ste podobný problém aj na vašom smartfóne alebo tablete? Dajte nám o nich vedieť v komentároch.

20.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+