MojAndroid

Google uverejnil aktualizovanú verziu Google Play Services 8.1, ktorá je pripravená pre finálnu verziu Androidu 6.0 Marshmallow. Zmeny sa dotkli hneď niekoľkých funkcií a detailov, ktoré budú voči starším verziám Androidu zmenené. Jednou z nich je napríklad možnosť blokovať jednotlivé povolenia aplikácií, čo núti developerov použiť najnovšie Google Play Services SDK, ktoré s týmito povoleniami pracuje.

Novinkou je aj možnosť implementácie tzv. App Invites, ktoré umožňujú developerom ponúkať možnosť zdieľania ich aplikácie medzi používateľmi, či možnosť pre Ambient Mode Maps, ktorá umožní zobrazovať mapy v ambientnom móde, ktorý poznáme z hodiniek s Android Wear. Medzi ďalšie novinky patrí funkcia Nearby Status Listener, či inteligentnejšie a jednoduchšie Play Games Player Stats API. O detailoch tejto verzie Google Play Services si môžu vývojári viac prečítať priamo na stránkach Google Developers. Nové SDK je už dnes dostupné na voľné stiahnutie.

Zdroj: GDB

25.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+