MojAndroid

Nedávno sme vás informovali o tom,že vyhľadávací gigant pripravuje zjednotené herné centrum pre hráčov na mobilnej platforme Android. Tieto informácie pochádzali na základe rozboru zdrojového kódu poslednej verzie aplikácie Google Play Services 3.1. Play Games však nie je jedinou novinkou, ktorú sa kolegom z portálu AndroidPolice podarilo získať. Predpokladá sa, že vyhľadávací gigant plánuje zmeny predstaviť počas developerskej konferencie Google I/O.

Google Play Services 3.1 odhalil dalsie novinky

“Sync Adapters” alebo synchronizačné adaptéry slúžia na komunikáciu vášho zariadenia so servermi spoločnosti Google a zabezpečujú, že údaje napr. nový e-mail, ktorý ste prijali na váš smartfón bude prijatý aj na desktope, tablete a akomkoľvek inom zariadení, ktoré vlastníte. Nová verzia spomínanej aplikácie Google Play Services 3.1 obsahuje niekoľko nových adaptérov s názvom “App Data”, “People details”, “Activity Recognition” a “Push Location”. Prvý zo spomenutých slúži na odosielanie údajov aplikácií do cloudu. To znamená, že Google poskytne vývojárom možnosť pre synchronizáciu dát aplikácií medzi všetkými zariadeniami, čo je veľmi zaujímavé. Ako príklad môže byť jeden z Launcherov, ktorého nastavenia si budete môcť synchronizovať medzi smartfónom a tabletom. Vývojári sa s tým však budú musieť potrápiť, pretože rozloženie prvkov na tablete a smartfóne je odlišné. Adaptér “People details” nie je až taký zaujímavý a bude slúžiť na synchronizáciu Google+ údajov.

TIP: Play Games: Herné centrum pre Android odhalené

Súčasné získavanie informácií o polohe je proces závislý od aplikácie, ktorá žiada systém, aby jej údaje poskytol. Nový adaptér “Push Location” bude pravdepodobne slúžiť na ukladanie polohy na cloud, odkiaľ ich budú mocť aplikácie sťahovať. Využitie adaptéru je zatiaľ otázne, pretože nedáva zmysel brať tieto informácie z cloudu, keď sú dostupné lokálne. Zaujímavý je “Activity Recognition”, ktorý poskytne aplikáciám  informáciu o tom, či jazdíte na bicykli, šoférujete, kráčate alebo stojíte. Riešenia, ako RunKeeper by mohli tieto dáta využiť na vytvorenie notifikácie pre spustenie zaznamenávania aktivity.

Aktualizácia 15.5, 14:00:

Na zariadeniach s Androidom sa už začínajú objavovať nové možnosti synchronizácie App Data a People Details. Aké funkcie tieto dve nové možnosti prinesú zistíme pravdepodobne už o niekoľko hodín na Google I/O.

Zdroj: AndroidPolice

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+