MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Google chystá pre svoj obchod Play významné zmeny pre vývojárov aj užívateľov. Zatiaľ čo developeri majú nepríjemnú povinnosť zobrazovať svoju adresu v profile na Google Play, užívatelia by sa mali tešiť z novej funkcie. Tá zabezpečí zobrazenie cien nákupov v aplikáciách priamo v popise aplikácie v obchode, vďaka čomu si bude môcť každý spraviť predstavu o tom, koľko zaplatí za prémiové funkcie vrámci mikrotransakcií.

Táto informácia bola doteraz iba dohadom, ktorý vznikol na základe mailu od supportu spoločnosti Google jednému z vývojárov. Teraz ale internetový gigant oficiálne potvrdil pripravovanú novinku, ktorá nadobudne platnosť už 30. septembra. Pre všetkých užívateľov to znamená, že v popise aplikácie umiestnenej v obchode Play bude od konca mesiaca dostupná informácia o tom, do akej cenovej kategórie spadajú nákupy vo vnútri aplikácie. Doteraz bola v obchode Play zobrazovaná iba informácia o tom, či aplikácia tieto nákupy obsahuje. Aj to bola výborná pomôcka pre všetkých, ktorí si nechceli sťahovať aplikácie, no najmä hry, ktoré vyžadovali pre plnohodnotné fungovanie dodatočné nákupy, aj keď za samotnú inštaláciu nebolo potrebné platiť.

image-in-app-purchase-Play-Store

Užívatelia sa tak budú môcť ešte pred samotným stiahnutím aplikácie rozhodnúť, či je titul pre nich vhodný, alebo nie. Nákupy v aplikáciách budú rozdelené do niekoľkých kategórií, pričom zmeny sa týkajú jednorázových nákupov, ako aj nákupov týkajúcich sa predplatného služieb či prémiových funkcií. Hoci nejde o obrovskú zmenu, pre vývojárov aj užívateľov môže mať táto novinka veľký význam. Developeri sa viac nebudú môcť spoliehať na to, že neprimerane vysoké nákupy v aplikácii budú užívateľmi odhalené až po nainštalovaní aplikácie. Vďaka tomu sa dosiahne vyššia úroveň transparentnosti a užívatelia budú mať k dispozícii viac informácií ešte pred samotným stiahnutím aplikácie.

Zdroj: Android Central via Android And Me

23.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+