MojAndroid

Spoločnosť Google na konferencii Google I/O 2016 avizovala príchod veľmi zaujímavej funkcie. Rodinná knižnica pre obchod Play by mala fungovať na princípe zdieľania zakúpeného obsahu s blízkymi osobami. Takéto rodinné plány sú teraz pri poskytovateľoch multimediálneho obsahu veľmi populárne a svoje riešenie chce ponúknuť aj Google. Novinka je podľa portálu Gizmodo už tesne pred oficiálnym spustením a stať by sa tak malo už v najbližších dňoch.

Náš tip
Obchod Play umožní zdieľanie platených aplikácií s celou rodinou

rodinna-kniznica-obchod-play

Používatelia by mohli s niekoľkými blízkymi zdieľať zakúpené aplikácie, filmy, seriály a knihy. Novinka sa ale podľa všetkého nebude týkať zakúpenej hudby. Pre službu Hudba Google Play existuje separátny rodinný plán, takže Google svoje hudobné služby z tejto skupiny vylúčil. To ale neznamená, že sa to používateľom nevyplatí. Je ale otázne, ako to bude s cenou takto zakúpeného obsahu. Podľa posledných informácií by takto zakúpený obsah mal fungovať na šiestich zariadeniach s rôznymi číslami, takže by to malo stačiť aj pre priemernú rodinu. Veríme ale, že už čoskoro sa dozvieme viac detailov o tejto zaujímavej službe.

Zdroj: Gizmodo via engadget

14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+