MojAndroid

Obchod Google Play je jednou z najdôležitejších aplikácií v každom smartfóne s operačným systémom Android. Spoločnosť Google sa preto neustále snaží o jeho vylepšovanie. Teraz experimentuje so zaujímavou novinkou – priamym porovnávaním dvoch podobných aplikácií.

Porovnanie aplikácií priamo v obchode Google Play

Používateľ má tak možnosť ešte pred samotným nainštalovaním aplikácie zistiť, ako si vedie v porovnaní s najbližšou konkurenciou a či práve tá nebude lepšou voľbou. Téme sa venoval portál Android Police.

Sekcia s porovnaním sa zobrazí v menu po kliknutí na aplikáciu, ktorú chce používateľ nainštalovať. Musí sa preskrolovať takmer až dole. Následne už vidí porovnanie používateľských hodnotení, napríklad pri prehrávačoch hudby aj informáciu o tom či sú schopné prehrávať hudbu offline a podobne. Funkcie, ktoré sa porovnávajú, samozrejme závisia od typu a zamerania aplikácie.

Google Play porovnanie aplikacii

Pri obrovskom množstve aplikácií je to veľká výzva

Sme zvedaví na to, ako sa Googlu podarí usporiadať toto porovnanie do jedného uceleného systému. V obchode Google Play je obrovské množstvo aplikácií rôzneho zamerania. Funkcia zatiaľ funguje len pre niektoré kategórie, napríklad prehrávače hudby.

Testovanie novej funkcionality ne je dostupné pre všetkých používateľov. Nám sa porovnanie aplikácií v obchode Google Play nájsť nepodarilo. Informácie o tom, kedy by sa finálna verzia tohto porovnávača mohla oficiálne do obchodu dostať, zatiaľ nie sú. V každom prípade, nápad je to rozhodne zaujímavý a držíme Googlu palce, aby sa to podarilo.

Náš tip
V Google Play sa našlo 21 hier, ktoré obsahovali malvér. Ako sa chrániť?

29.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+