MojAndroid

V obchode Google Play sa pravidelne objavuje množstvo škodlivých a potencionálne nebezpečných aplikácií. Spoločnosť Google sa proti tomu rozhodla bojovať a zavádza nové pravidlá pre vývojárske účty. O téme informoval portál The Verge.

Vývojári budú musieť o sebe poskytnúť viac informácií a budú musieť využívať dvojstupňové overenie

Vývojári budú musieť čoskoro pridať do svojho účtu účtu ďalšie informácie o sebe, ako napríklad adresu bydliska. Taktiež budú musieť využívať dvojstupňové overenie. Tieto údaje nebudú verejne dostupné a spoločnosť uviedla, že budú slúžiť len na overenie totožnosti.

Google sa týmto spôsobom snaží zabezpečiť, aby vývojárske účty vytvárali a používali iba skutoční ľudia a zároveň tým chce odradiť útočníkov, ktorí do obchodu nahrávajú škodlivé aplikácie. Na internete totiž vznikol trh s falošnými vývojárskymi účtami, ktoré sa neskôr využívajú na nahrávanie škodlivých aplikácií do obchodu. Nutnosť používať dvojstupňové overenie zároveň sťaží podvodníkom ukradnúť legitímne účty vývojárov.

Nové pravidlá sa budú v obchode Google Play zavádzať postupne

V porovnaní so súčasnými pravidlami sa jedna o pomerne veľkú zmenu. Vývojári si momentálne môžu založiť účet len s pomocou e-mailovej adresy a telefónneho čísla. Nové pravidlá budú zavedené postupne, s tým, že prvé zmeny začnú platiť už tento týždeň.

Odteraz si majitelia účtov budú môcť nastaviť typ svojho účtu ako osobný alebo firemný a overiť svoje kontaktné údaje. V auguste začne Google od všetkých novovytvorených účtov vyžadovať, aby pri registrácii poskytli viac osobných údajov a aby používali dvojstupňové overenie. Nakoniec niekedy neskôr v tomto roku budú zmeny plne implementované pre všetky existujúce účty.

Náš tip
Google Disk: Nové zabezpečenie môže znefunkčniť prístup k starším súborom

30.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+