MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila nové pravidlá pre vývojárov, ktorí zverejňujú svoje aplikácie v obchode Google Play. Google týmto spôsobom chce zasiahnuť proti aplikáciám, ktoré používateľov zavádzajú buď svojím názvom, popisom alebo ikonou. O novinke informoval portál XDADevelopers.

Nové pravidlá obmedzujú dĺžku názvu aplikácie na 30 znakov a názov aplikácie ani meno vývojára nesmú obsahovať kľúčové slová typu „zadarmo“ alebo „najlepšie“. Ikona aplikácie zas nesmie obsahovať grafické prvky, ktoré by mohli akokoľvek zavádzať používateľov. Google zverejnil niekoľko obrázkov, ktoré ilustrujú, čo je podľa neho prijateľné a čo už nie.

Nové pravidlá v Google Play sa týkajú aj popisov a ilustračných obrázkov

Google navyše zaviedol pravidlá pre pridávanie popisov a obrázkov k aplikáciám. Podľa nich majú používateľov čo najlepšie informovať o vlastnostiach a funkciách aplikácie a nie obsahovať zavádzajúce tvrdenia. Google chce, aby sa vývojári zdržali používania slov ako „zadarmo“ alebo „najlepšie“ pri popisovaní aplikácie, podobne ako v prípade názvu aplikácie. Zároveň odporúča, aby sa vývojári namiesto toho zamerali na poskytnutie zmysluplných informácií o jedinečných aspektoch ich aplikácie.

Tieto pravidlá začnú platiť v druhej polovici roka 2021. Aplikácie, ktoré ich porušia prestane Google odporúčať a propagovať alebo v prípade závažnejšieho porušenia pravidiel budú z Obchodu Play odstránené.

Náš tip
Rodina Samsung Galaxy S20 dostáva aktualizáciu s viacerými novinkami

30.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+