MojAndroid

V súčasnosti nie je vyhľadávanie aplikácií pre zariadenia so systémom Android žiadny problém. Reklama v obchodoch s aplikáciami je už takisto akýmsi štandardom. Podľa portálu 9to5google.com Google aktuálne testuje novinku, ktorou je zobrazovanie aplikácií priamo vo vyhľadávaní v Obchode Play. Ide o funkciu organického vyhľadávania a aplikácie, ktoré sa tam používateľom zobrazujú, sa týkajú hlavných aktualizácií, prebiehajúcich udalostí alebo iných ponúk. Podľa Google to nie je platená reklama a o všetko môžu mať používatelia záujem.

Nejde o platenú reklamu v Google Play

Google Play testuje funkcie organického vyhľadávania na zvýraznenie aplikácií a hier, ktoré by mohli používateľov zaujímať. Funkcie sú zatiaľ v testovacom režime a slúžiť budú používateľom na nájdenie vhodnejších a užitočnejších výsledkov vyhľadávania. Zároveň tým budú používatelia podporovať vývojársky ekosystém Google.

vyhľadávanie google play
Pôvodné vs. nové vyhľadávanie | Zdroj: 9to5google.com

V pôvodnej verzii sa po kliknutí na panel vyhľadávania zobrazí klávesnica a 4 posledné vyhľadávania. Po novom sa niektorým používateľom už zobrazili návrhy na mobilné hry, ktoré ale nikdy predtým nevyhľadávali. Samotná história vyhľadávania sa zobrazí až po zadaní prvých písmen.

Nové funkcie s novou aktualizáciou

Najnovšia aktualizácia aplikácie Google Play z novembra zahŕňa nové formáty pre výsledky vyhľadávania a nové funkcie, ktoré pomôžu používateľom objaviť obľúbené aplikácie či hry. Pre niektorých môže byť táto zmena však irelevantná, pretože opakované dopyty po aplikáciách či hrách sú menej bežné. Hlavne v prípade, keď si používatelia vyhľadávajú a sťahujú aplikáciu v rámci jednej relácie/interakcie, namiesto toho aby sa museli vo vyhľadávaní vrátiť o krok späť.

Kedy bude táto novinka dostupná pre všetky zariadenia Android zatiaľ nie je jasné. Otázkou tiež ostáva, či budú takéto návrhy aplikácii vyhovovať každému a používatelia to nebudú brať ako platenú reklamu na zobrazované aplikácie či hry.

Náš tip
Google Play: Nová funkcia triedi recenzie aplikácií podľa typu zariadenia
19.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+