MojAndroid

Máme pomaly koniec roka a spoločnosť Google už tradične vyhlasuje najlepší obsah za rok 2018 v jej obchode Google Play. Tým obsahom už dávno niesu len aplikácie a hry ako to bolo v časoch pôvodného Android Marketu, ale aj filmy, hudba, ebooky a audioknihy. Google pre rok 2018 nevybral len najlepšiu aplikáciu, hru, filmy, hudbu a knihy, ale po prvýkrát nechal hlasovať fanúšikov o troch najlepšej hre, aplikácií a filme (Fan Favorites of 2018). Aké sú teda výsledky?

Hlasovanie fanúšikov (Fan Favorites of 2018)

Najlepšou hrou bola podľa fanúšikov dnes už klasická Battle Royale hra PUBG Mobile, ktorej v posledných mesiacoch výrazne konkuruje titul Fortnite, ktorý ale nie je dostupný cez obchod Google Play.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Najlepšou aplikáciou bola zvolená Youtube TV, ktorá poskytuje žive streamovanie populárnych amerických televíznych kanálov. Logický táto aplikácia nieje na našom trhu dostupná.

Verzia: 2.45.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.45.2
Aktuálna cena: Zdarma

Najlepším filmom bol fanúšikmi zvolený komiksový blockbuster tohto roka Avengers: Infinity War, ktorý v kinách dosiahol celosvetovo tržby cez 2 miliardy dolárov.

Najlepší obsah roku 2018 v Google Play podľa Googlu

Najlepšou aplikáciou roku 2018 bola vyhlásená Drops: Learn 31 new languages, ktorá sa interaktívnou formou snaží naučiť používateľov svetové jazyky.

Verzia: 30.13
Aktuálna cena: Zdarma

Najlepšou hrou bol podobne ako u fanúšikov vyhlásený PUBG Mobile od Tencent Games.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie ocenené aplikácie a hry nájdete na tejto stránke.

Najlepším (alebo najsťahovanejším) filmom roka nebol vyhlásený blockbuster Avengers: Infinity War, ale ďalší komiksový film z Marvel Univerza Black Panther. V TOP 5 filmov sa objavili dokonca 4 filmy podľa Marvel komiksov.

Najlepšou televíznou šou alebo seriálom bol vyhlásený populárny zombie seriál The Walking Dead. V TOP 5 sa umiestnil aj u nás veľmi populárny sitcom Teória veľké tresku.

Najlepšou e-knihou bola vyhlásená Fire and Fury od Michaela Wolffa, ktorá je pohľadom do zákulisia prvých deviatich mesiacoch Donalda Trumpa v prezidentskom úrade.

Najlepšou audioknihou bola vyhlásená 12 Rules for Life od psychlóga Jordan B. Peterson. V rebríčku sa podobne ako u ebookov objavila aj novinka od Stephena Kinga Outsider alebo kniha Strach(Fear) od Boba Woodwarda, ktorý v 70. rokoch spolu Carlom Bernsteinom odhalil škandál Watergate prezidenta Nixona.

3.12.2018
Zdroj: Google Blog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+