MojAndroid

Počas hlavného Keynote na developerskej konferencii Google I/O 2013 boli predstavené mnohé novinky z dielne vyhľadávacieho giganta Google. Jednou z nich je aj nová služba s názvom Google Play Music All Access, ktorá ponúka rozsiahlu databázu hudobného obsahu na požiadanie priamo v Android zariadeniach. Konkurent pre Spotify, Pandora alebo iTunes je však dostupný momentálne len pre USA a predplatné bolo stanovené na 9,99 dolárov na mesiac, no každý dostáva bezplatný skúšobný mesiac, počas ktorého si môže službu odskúšať.

Google Play Music All Access

Google Play Music All Access ponúka okrem vlastnej zbierky hudby, ktorú si používatelia predtým zakúpili pomocou Google Music aj možnosť ihneď streamovať skladby z rozsiahlej knižnice a na ľubovoľnom zariadení s operačným systémom Android. Používatelia budú môcť pridať skladby do vlastnej All Access knižnice a prehrávať hudbu online. Po spustení skladby je dostupná aj zaujímavá funkcia, ktorá vytvorí playlist obľúbených interpretov alebo žánrov, ktoré boli predtým prehrávané. Playlist je samozrejme možné ďalej upravovať.  Novinka bola najmä vďaka tomu popisovaná ako “rádio bez pravidiel”.

Služba je zatiaľ dostupná len pre platformu Android a zatiaľ nie je známe, či sa spoločnosť Google rozhodne priniesť Google Play Music All Access aj na ostatné systémy ako sú iOS alebo Windows Phone. Na Slovensku sa tejto služby pravdepodobne nedočkáme.

Zdroj: engadget

16.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+