MojAndroid

Nie je žiadnou novinkou, že známe aplikácie ako Facebook, Messenger či Skype ponúkajú aj odľahčenejšie verzie, a to s dodatkom “Lite”. Služba môže byť napríklad menej náročná na dáta i lepšie uspôsobená pre zariadenia so slabším výkonom. Nie všetci používatelia sú s tým však oboznámení. Odľahčená verzia sa môže síce objaviť vo vyhľadávaní, no nie vždy jej musia patriť popredné priečky, a tak zostane naďalej neobjavená.

Obchod Google Play sa však rozhodol zviditeľniť takéto aplikácie. Tvrdia to niektorí používatelia, ktorým sa v rámci aplikácie v obchode Play objavila tiež malá poznámka o tom že existuje aj podobná “Lite” aplikácia. V krátkom texte je veľkosť aplikácie a tiež možnosť prekliknúť sa k nej pomocou stlačenia “View” (zobraziť).

V našom prípade sa nám zatiaľ takáto možnosť nezobrazila, no podľa používateľa Redditu, ktorý zverejnil aj snímku obrazovky, sa u niektorých používateľov skutočne objavil takýto odkaz. Zatiaľ ide zrejme len o testovaciu prevádzku.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Stretli ste sa s takýmto odkazom na Google Play? Využívate “Lite” verzie známych aplikácií? Dajte nám vedieť v komentári.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+