MojAndroid

Nová služba Google umožňuje platiť za tovar len tým, že na pokladnici spomeniete, že chcete platiť Googlom. Stačí ak máte vo vrecku nohavíc smartfón s nainštalovanou aplikáciou Hands Free, ktorá je kompatibilná s Androidom 4.2+, ako aj akýmkoľvek iPhonom od verzie 4S. Predtým ako ju ale začnete používať, musíte sa v nej zaregistrovať, nahrať svoje identifikačné údaje, pridať číslo platobnej alebo kreditnej karty a svoju fotografiu. Po príchode do obchodu podporujúceho bezkontaktnú platbu Google aplikácia použije Bluetooth a WiFi, prostredníctvom ktorých pošle vaše identifikačné údaje do kompatibilnej pokladnice, kde predavač na základe fotografie overí, či ste naozaj osoba, ktorá má nárok na prevedenie platby.

Takýto spôsob platby je momentálne úplne nezávislý od Android Pay, pri ktorom musíte svoj smartfón použiť podobne ako bezkontaktnú platobnú kartu. Navyše, funguje iba v USA, a to tiež len v niekoľkých obchodných reťazcoch a obchodoch. Google zatiaľ masové rozšírenie tohto spôsobu platby zrejme neplánuje a momentálne sú testuje a snaží sa vychytať všetky jej muchy, či zvýšiť bezpečnosť – napríklad aj platobnými terminálmi, ktoré automaticky rozpoznajú tvár platiaceho. Či sa nakoniec dočkáme rozšírenia tohto platobného systému závisí teda aj toho, ako bude populárny a bezpečný v testovacej prevádzke.

https://www.youtube.com/watch?v=Qxet1VdpOQ4

Zdroj: androidauthority

 

3.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+