MojAndroid

Spoločnosť Google plánuje priniesť platby realizované prostredníctvom inteligentného Google Asistenta. Funkcionalitou sa tak priblíži konkurencii v podobe Siri v USA. Platba môže byť realizovaná jednoducho vyslovením príkazu v štýle “Send John $10 for pizza,” platbu následne overíte odtlačkom prsta alebo heslom a transakcia bude úspešne spracovaná.

Náš tip
Google uviedol projekt Kotlin, špičkový programovací jazyk pre tvorbu Android aplikácií│Google I/O 2017

Príjemca následne obdrží e-mail o vašej platbe. Vylepšené rozhranie API od Googlu teraz zabezpečí sprístupnenie ľubovoľnej karty a zabezpečenie plynulého prepojenia s Google aplikáciami, ale aj aplikáciami tretích strán s podporou Google Payments. Všetko, čo pre využívanie novej služby bude musieť používateľ spraviť je zosynchronizovať svoju platobnú kartu so svojim systémom.

Náš tip
Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Aplikácia Android Pay má takisto priniesť vylepšenie. Týka sa synchronizácie vernostných kariet a zobrazovania ponúk z vašich obľúbených obchodov. Vernostné karty budú automaticky prepojené s vašim Android Pay účtom automaticky pri vstupe do danej predajne. Mimo USA si niektoré z nových funkcií budú môcť vyskúšať aj používatelia v Brazílii, Kanade, Rusku, Španielsku a na Taiwane. Práve v týchto krajinách plánuje Google zaviesť systém Android Pay.

Zdroj: engadget

20.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+