MojAndroid

Spoločnosť Google na začiatku septembra uviedla stabilnú verziu systému Android 10 pre svoje smartfóny Google Pixel. Už čoskoro by mala tiež predstaviť ich novú generáciu Google Pixel 4 a 4 XL. Pred mesiacmi sa objavili informácie, že by mal Android 10 na nových Google Pixeloch umožňovať automatické zavolanie pomoci pri autonehodách. To teraz potvrdzuje server AndroidPolice snímkami funkcie a pridáva aj jej inštalačný APK súbor.

Zatiaľ len v USA

Snímky pochádzajú od člena XDA Mishaala Rahmana. Ten na svoj smartfón Google Pixel 2 XL obdržal cez Google Play pravdepodobne omylom pohotovostnú informačnú aplikáciu s označením Personal Safety. Tá by sa mala oficiálne objaviť v obchode Google Play až po predstavení nových Google Pixelov. Nová funkcia bude zatiaľ oficiálne fungovať len v rámci USA. Čitateľ AndroidPolice Anothony Maki už ale aplikáciu extrahoval a zverejnil na stiahnutie.

Ako funkcia funguje?

Princíp fungovania funkcie je jednoduchý. Pomocou vašej lokácie, pohybových senzorov a zvuku deteguje nehodu vášho automobilu. Následne začne vibrovať a spustí na plnú hlasitosť alarm s otázkou, či potrebujete pomoc. Ak neodpovedáte, tak automaticky vytočí pohotovostnú linku 911. Požiada tak o pomoc, a to vďaka údajom o vašej polohe a preddefinovaným informáciám o vašom zdravotnom stave. Zároveň môže rovnakú správu s polohou rozoslať aj vopred označeným kontaktom.

Náš tip
Google Project Zero: Tieto smartfóny trpia vážnou bezpečnostnou dierou

 

7.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+