MojAndroid

Spoločnosť Google so svojím laptopom Chromebook Pixel na trhu výraznejšie neuspela. Napriek tomu dnes spolu s telefónmi Google Pixel 2 predstavila aj jeho nástupcu. Ten okrem dizajnu a hardwaru prešiel aj jemnou zmenou názvu. Novinka má názov Pixelbook.

Nový chromebook Pixelbook už na prvý pohľad pripomína mix medzi konvertibilným laptopom Lenovo Yoga a Microsoft Surface Book. Rovnako ako tieto konkurenčne produkty má dotykový displej, ktorý sa dá preklopiť. Displej má 12,3 palcov s pomerom strán 3:2 a QuadHD rozlíšenie (1440p) s jemnosťou 235 ppi.

Najväčšou novinkou u displeja je podpora stylusu Pixelbook Pen. Jedná sa o aktívny Wacom stylus s vyše 2000 úrovňami tlaku s reakčným oneskorením len 10 milisekund, pričom ju poháňajú AAA batérie.

Nad širokým touchpadom sa nachádza veľká klávesnica so špeciálnou klávesou Google Assistant. Tá podobné ako špeciálna klávesa pre Siri u Macbookov spúšťa známeho Google Asistenta z vašich mobilov. S Google Asistentom by mal spolupracovať aj stylus Pixelbook Pen. Keď napríklad zakrúžkujete nejaký text alebo obrázok, asistent ho vyhľadá a podá o ňom informácie.

Laptop má hrúbku 10 mm a váži 1 kilogram. Sľubuje výdrž 10 hodín a rýchle nabíjanie cez USB-C konektor (za 15 minút sa laptop nabije na 2 hodiny výdrže).

Samozrejmosťou je Core i5 alebo i7 procesor 7. generácie, až 16 GB RAM a 512 SSD disk.

Základná konfigurácia s i5, 8GB RAM a 128GB SSD bude stať 999 dolárov. Najvyššia s i7, 16 GB RAM a 512 GB SSD má cenovku 1649 dolárov. Stylus vyjde na ďalších 99 dolárov. Tieto ceny nie sú najnižšie a pravdepodobne Pixelbooku nepomôžu v konkurenčnom boji s podobnými zariadeniami.

Novinka by sa mala začať predávať od 31. októbra v USA, Veľkej Británii a Kanade.

zdroj: AndroidCentral

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+