MojAndroid

Nové smartfóny spoločnosti Google sú tu preto, aby nahradili súčasné Nexusy. Určite sa však pýtate, aký je vlastne rozdiel v tom, keby som vlastnil smartfón Nexus alebo Pixel. V skutočnosti tých rozdielov bude viac, budú sa však týkať najmä softvéru. Ten totižto nebude rovnaký pre všetkých používateľov Androidu a po novom, budú viaceré funkcie dostupné exkluzívne iba pre majiteľov smartfónov Pixel a Pixel XL.

Náš tip
Google Pixel vs TOP vlajkové lode | POROVNANIE

Google bude pre Pixely exkluzívne používať aj svojho hlasového asistenta, ktorý rozumie aj kontextu rozhovoru s ním. Na bežných Androidoch tak bude dostupný zrejme iba Google Now. Okrem toho, na iné Androidy sa nedostane ani Pixel launcher, ktorý však bez problémov nainštalujete napríklad prostredníctvom APK. Pre majiteľov Pixelov budú vyhradené aj niektoré funkcie aplikácie fotoaparátu, ktorá používa automaticky režim HDR+ a zhlukové snímanie s výberom tej najlepšej snímky za pomoci umelej inteligencie. Inými službami exkluzívne dostupnými pre Pixely je aj neobmedzené cloudové úložisko pre fotky a videá (bez kompresie), 24/7 podpora, či možnosť jednoduchého prechodu z iného telefónu. V budúcnosti bude zrejme Google tieto funkcie postupne rozširovať.

Náš tip
Google Pixel a Pixel XL oficiálne predstavené. Zbohom Nexusy

Zdroj: pocketnow

5.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+