MojAndroid

Spoločnosť Google už vydala dve generácie svojich smart hodiniek Pixel Watch, ale stále nimi na trhu výrazne nepresadila. A ani zďaleka na ňom nemá také predaje ako konkurenčný Apple. Nová generácia hodiniek Google Pixel Watch 3 sa však podľa portálu AndroidPolice posnaží dorovnať Apple Watch aspoň z pohľadu funkcií.


Mohlo by vás tiež zaujímať:


Pixel Watch 3 by mohli odomykať vaše auto

Hodinky Pixel Watch 3 už prešli certifikáciou FCC, ktorá ich parametre mierne odhaľuje. Už dlhšie je známe, že by mali na trh prísť vo veľkostiach 41 mm a 45 mm vo verzii LTE a iba s Wi-Fi pripojením. Certifikácia FCC teraz potvrdzuje prítomnosť konektivity Ultra-Wideband (UWB) na všetkých štyroch modeloch.

Google Pixel Watch 3
Dokument certifikácie FCC | Zdroj: AndroidPolice.com

Súčasnej generácii Pixel Watch chýba podpora UWB, čo je niektorými zákazníkmi často kritizované. Pridanie tejto technológie by mohlo otvoriť nové možnosti použitia pre Pixel Watch. Napríklad im umožniť automaticky odomknúť dvere vášho automobilu. Hodinky Googlu by sa tak funkčne vyrovnali konkurenčným Apple Watch.

Lepšia lokalizácia a konektivita

Prítomnosť technológie UWB by mohla znamenať aj lepšiu integráciu so smartfónmi Google Pixel a Chromebookmi podobne, ako to robí Apple s Apple Watch a Apple iPhone. UWB čip by mal pomôcť aj s presnejšou lokalizáciou stratených hodiniek v interiéri. Doteraz k tomu mohli využívať len menej presný štandard Bluetooth LE.

Google Pixel Watch 3
Render Google Pixel Watch 3 | Zdroj: AndroidPolice.com

Dokumenty certifikácie FCC tiež naznačujú, že hodinky by mohli podporovať 5 GHz aj 2,4 GHz Wi-Fi siete, čo je rarita na inteligentných hodinkách. Jeden dokument dokonca naznačuje, že Pixel Watch 3 by mali podporovať pripojenie Wi-Fi 6 (802.11ax). Samozrejme nemá chýbať ani NFC čip pre bezkontaktné mobilné platby.

Náš tip
Potvrdené: skladacie smartfóny Xiaomi Mix Fold 4 a Mix Flip prídu čoskoro

 

9.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+