MojAndroid

Spoločnosť Google koncom minulého roka predstavila nové smartfóny Google Pixel a Google Pixel XL. Na prvý pohľad ide o nástupcov posledných Nexusov, no novinky sú ešte zaujímavejšie. Ide o úplne prvé smartfóny, ktoré od základov navrhla spoločnosť Google. Vyrobila ich spoločnosť HTC, ale tá tu pôsobí iba za účelom outsourcovania výroby. Všetko ostatné ohľadne týchto telefónov je výsledkom práce inžinierov a dizajnérov Google. Je preto pochopiteľné, že recenzia smartfónu Google Pixel mala u nás špeciálne miesto.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie – štandard s praktickými bonusmi

Keďže ide o úplne prvé smartfóny z dielne Google, boli sme zvedaví, či výrobca niečo vymyslel v otázke balenia smartfónu. Väčšina predchádzajúcich Nexus zariadení disponovala minimalistickým balením, no Pixely majú byť smartfónmi pre široké masy a tiež disponujú pomerne vysokou cenou.

Balenie ale nie je veľmi prekvapivé. Škatuľa je elegantná, naznačujúca, že v sebe ukrýva špeciálne zariadenie. Pod smartfónom nájdeme napájací adaptér, USB-C kábel a nástroj na výber SIM karty. Drobným, no veľmi užitočným bonusom je redukcia z USB-C na USB-A female, ako aj kábel s koncovkami USB-C a USB-A. Vďaka tomu budete môcť smartfón pripojiť k počítaču, ktorý nemá USB-C port, alebo používať klasické USB-A príslušenstvo.

Konštrukcia a dizajn – príliš fádny?

Google Pixel nie je smartfónom, o ktorom by sme písali básne na počesť jeho dizajnu. To ale neznamená, že by vás to malo odradiť. Nenájdete tu žiaden zahnutý displej, ultra-tenké telo či geniálne dizajnové riešenia. Google Pixel je jednoducho obyčajný smartfón, ktorý ale plní svoje poslanie veľmi dobre.

Google Pixel_-9_výsledok

Z prednej strany telefón nezaujme vôbec ničím. Žiadne ultra-tenké, ale ani zbytočne hrubé rámiky, žiadne tlačidlá. Iba displej, reproduktor, selfie kamera a senzory. Nič navyše, nič nechýba.

Zaujímavejšie je to už po bokoch a vzadu. Telefón je tvorený kovovým krytom, ktorý zrezanými hranami prechádza do bokov. Tu nájdeme 3,5-milimetrový jack v hornej hrane a USB-C s mriežkami pre reproduktor dolu. Po bokoch sú to tlačidlá hlasitosti a napájania napravo a slot na SIM kartu naľavo. Samozrejme, tlačidlá sú skutočne kvalitné a ponúkajú výraznú odozvu pri stláčaní. Tlačidlo napájania je ešte extra vrúbkované, a tak aj potme budete vedieť, ktoré tlačidlo stláčate.

Zadná strana je už zaujímavejšia. V hornej časti nájdeme lesklý pliešok, ktorý zastrešuje aj šošovku fotoaparátu spolu s LED bleskom. Tento pliešok pôsobí unikátne, no nie je veľmi praktický. Hoci možno trochu reguluje šmykľavosť zariadenia, inak iba zachytáva odtlačky a podľa nás ani nepôsobí veľmi esteticky.

Google Pixel_-2_výsledok

Vzadu už potom nájdeme iba malé logo spoločnosti v spodnej časti. Inak je konštrukcia telefónu skutočne veľmi minimalistická a nie je ani ničím výnimočná.

To je na jednej strane dobré, no na druhej je to trochu škoda. Google ale zrejme vie, čo robí. Nechce vytvoriť dizajnový kúsok, ktorý bude vytŕčať z radu svojim vzhľadom. Skôr sa zameral na celkový používateľský zážitok, ktorý táto konštrukcia určite nekazí. Možno by sme uvítali ešte jednoduchší prístup, no ani riešenie od Google nám nie je úplne proti vôli. Určite ale ide o jednu z oblastí, ktorú môže výrobca v novej generácii zlepšiť.

Aby sme doplnili ešte dôležité informácie, telefón má rozmery 143,8 x 69,5 x 8,5 mm a hmotnosť 143 gramov. Znovu ide o vcelku priemerné hodnoty, ktoré nijako nevytŕčajú z radu a jednoducho dopĺňajú pomerne planý dizajnový výraz telefónu.

Skener odtlačkov prstov – rýchly a spoľahlivý

Skener odtlačkov na zadnej strane je taký dobrý, ako len dnes skener môže byť. Odblokovanie je prakticky okamžité a zaváhania neexistujúce. Spoľahlivosť skeneru bola na tej najvyššej možnej úrovni a nemali sme s ním absolútne žiadne problémy. Okrem toho, telefón ponúka šikovné gestá, ktoré zo skeneru robia ešte užitočnejší nástroj. Za zmienku stojí určite možnosť stiahnuť si notifikačnú lištu potiahnutím prstu po skeneri, no táto funkcia je ešte užitočnejšia pri väčšom modeli Google Pixel XL.

Google Pixel_-13_výsledok

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+