MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – kapacita nie je všetko

Google Pixel má batériu s kapacitou 2 770 mAh. To na prvý pohľad nie je vôbec veľa, najmä, ak vezmeme do úvahy výkonný hardvér. Tu sa ale naplno ukázala optimalizácia softvéru zo strany Google a aj napriek podpriemernej kapacite batérie vydrží Google Pixel na jedno nabitie skutočne dlho.

Pri bežnom používaní ho skrátka za jeden deň nevybijete. Spomínaná optimalizácia sa prejavuje najmä v režime stand-by, kedy sa telefón takmer vôbec nevybíja. V noci nám často ubudli iba 3-4 % batérie, čo je naozaj obdivuhodné.

Google Pixel_-15_výsledok

Tu ale musíme poznamenať, že pri používaní sme objavili ďalšiu chybu v softvéri. Niekedy bol totiž stand-by tam presne opačný a telefón sa vybíjal extrémne rýchlo. V zozname aplikácií s najväčšou spotrebou figurovali pojmy ako Systém či Android OS, ktoré udržiavali telefón neustále prebudený. Všetko vyriešil reštart systému, no podobný problém sme počas testovania zaregistrovali hneď dvakrát.

Odhliadnuc od toho bola ale výdrž vynikajúca. Na obrázkoch si môžete pozrieť dva scenáre nášho používania – raz po celom dni neskoro večer v deň, keď sme telefón od nabíjačky odpojili pred obedom a raz ráno, keď sme telefón nabíjali večer a potom aktívne využívali niekoľko hodín večer a ráno.

Bez problémov by sme sa tak s telefónom mohli dostať na úroveň 4,5 – 5 hodín zapnutého displeja na jedno nabitie, čo bude stačiť aj tým najnáročnejším používateľom. Musíme priznať, že výdrže na jedno nabitie sme sa trochu obávali, no ukázalo sa, že Google spravil parádnu robotu.

Okrem toho, na nabitie telefónu nebudete ani dlho čakať. Vďaka rýchlemu nabíjaniu ho z takmer úplného vybitia na 100 % dostanete za asi hodinu a pol, čo je dnes pri vlajkových lodiach úplný štandard. Aj tu platí, že prvých 50-60 % sa nabije za približne pol hodinu, takže rýchle dobitie po príchode z práce pred večernými plánmi nie je žiadnym problémom.

Google Pixel: Záverečné hodnotenie

Google Pixel je bez debaty jedným z najlepších telefónov na trhu. Hoci ide o prvý oficiálny Google telefón, pri používaní nemáte pocit, že je to iba “beta” verzia. Zároveň ale platí, že ešte nikdy sme sa na druhú generáciu telefónu netešili tak, ako v tomto prípade.

Pixel totiž stále pôsobí trochu ako nástroj na demonštráciu schopností Androidu a vízie Google. Asistent je vynikajúci, no do systému nie je zapracovaný až tak precízne a skôr pôsobí, ako by tam bol dosadený na silu. Systém je vynikajúco vyladený a elegantný, no zarmútili nás občasné bugy. Hardvér je výborný, no nijako nevytŕča z radu. Fotoaparát je fantastický, no najnovšia generácia vlajkových lodí od Samsungu a Apple je na rovnakej úrovni.

Napriek tomu Google dokázal, že telefón nie je o parametroch. Skĺbenie softvéru a hardvéru v jeden celok je ale možné posunúť ešte ďalej a veríme, že v ďalšej generácii sa dočkáme presne toho. Google Pixel je smartfón, ktorý verejnosti dokázal, že najdôležitejší je používateľský zážitok. Až keď si to používatelia uvedomia, bude môcť Google naplno ukázať, čoho je pri výrobe smartfónov schopný. Dovtedy musí fanúšikom stačiť výborný, no drahý telefón, ktorý pred konkurenčnými zariadeniami uprednostní iba hŕstka používateľov.

Plusy

+ Fotoaparát

+ Systém

+ Výdrž batérie

Mínusy

– Občasné zaváhania systému

– Cena

– Nevýrazný dizajn

Za zapožičanie telefónu ďakujeme webu svetandroida.cz.

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+