MojAndroid

Od predstavenia smartfónov Google Pixel a Google Pixel XL ubehlo niečo vyše pol roka. Podľa výrobcu HTC sa predalo 2,1 milióna kusov týchto smartfónov, pričom taiwanská spoločnosť má zmluvu na výrobu aj druhej generácie Pixel smartfónov a toto číslo bude môcť v ďalšom roku zvýšiť.

Náš tip
Google Pixel XL vs. Samsung Galaxy S8: Kto je rýchlejší? | VIDEO

Z globálneho hľadiska môžeme povedať, že Pixel smartfóny zatiaľ dieru do trhu nespravili. Na druhej strane, 2 milióny predaných smartfónov nie je vôbec zanedbateľné, ak vezmem do úvahy ich cenu a najmä obmedzenú dostupnosť.

V mnohých krajinách je možné tieto modely kúpiť vo veľmi limitovanom množstvo. Aj v USA, kde majú smartfóny pomerne slušnú dostupnosť, mal Google problémy so zasielaním zariadení. Zákazníci tak na svoje zariadenie museli čakať často aj niekoľko mesiacov a mnohí svoj smartfón ešte stále nedostali.

V každom prípade môžeme skonštatovať, že Google so svojim prvým vlastným smartfónom nepohorel. Nastavil si latku ale poriadne vysoko a keď bude chcieť konkurovať skutočne atraktívnym modelom, ako napríklad Samsung Galaxy S8 či LG G6, má tento rok čo robiť.

Zdroj: DigiTimes

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+