MojAndroid

Nedávny objav YouTubera Louisa Rossmanna upozorňuje na doteraz utajovanú politiku opráv spoločnosti Google. Tá má za cieľ zadržať vaše zariadenia Pixel, ak obsahujú diely, ktoré priamo spoločnosť neschválila. Objav YouTubera odhalil potenciálny bod sporu v rámci servisnej politiky Google, informuje AndroidCentral.

Mohlo by vás zaujímať:

Politika, ktorá nadobudla účinnosť 19. júla minulého roka, dáva spoločnosti Google právo ponechať si zariadenia Pixel zaslané na opravu, ak sú zistené neoriginálne komponenty. Toto vyvoláva otázky týkajúce sa výberu spotrebiteľa a opraviteľnosti v technologickom priemysle. Špecifická klauzula, uvedená na webovej stránke, uvádza, že ak pošlete na opravu zariadenie obsahujúce diely neschválené spoločnosťou Google, vaše zariadenie vám nebude vrátené.

Google nie je jedinou problémovou firmou v oblasti opráv

Kľúčová podmienka v rámci politiky opráv spoločnosti sa týka použitia neoprávnených komponentov. Jedinci, ktorí sa rozhodnú použiť neoriginálne diely na opravy Pixelov, by si mali byť vedomí, že Google si vyhradzuje právo ponechať si zariadenie. Je to veľmi zvláštny krok, no zároveň celkom efektívny pre spoločnosť. Tento prístup vytvára konflikt medzi právom na opravu vlastného zariadenia a snahou spoločnosti Google udržať kontrolu nad opravami.

Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro

Nedávny objav proti spotrebiteľskej politike opráv pripomína podobne kontroverznú situáciu, ktorá sa objavila pred približne dvoma týždňami. Uniknuté servisné zmluvy spoločnosti Samsung odhalili protokol, ktorý hovoril o tom, ako môžu unikať informácie o zákazníkoch. V servise tak mohli pýtať okrem mena a priezviska aj IMEI číslo, či dôvod vzniknutia nároku na opravu. Následne mohli ďalej pracovať s týmito dôvernými informáciami.

Náš tip
Sociálne siete využívajú častejšie muži a najpopulárnejšou je momentálne YouTube

6.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+