MojAndroid

Podpora súčasných Android zariadení je veľmi citlivou témou a iba máloktorý výrobca v tomto smere exceluje. Google ale svoje zariadenia nikdy nezanedbával a je v tejto otázke veľmi transparentný. Dokonca teraz aktualizoval zoznam aktuálnych Pixel a Nexus zariadení a my tak vieme, kedy sončí ich softvérová podpora.

Náš tip
Program “Be Internet Awesome” od Googlu chce naučiť deti bezpečnejšie používať internet

2+1 rok podpory

Prvé na rad prídu modely Nexus 6 a Nexus 9. Tie už nedostávajú aktualizácie s novou verziou softvéru, no do októbra tohto roku ešte budú dostávať pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie. Po októbri už ale prestanú chodiť aj tie a okrem toho nebude možné využiť podporu Google na poradenstvo s problémami týkajúcimi sa týchto zariadení.

Google dodržuje svoje sľuby

Modely Nexus 6P a Nexus 5X si užijú o rok dlhšiu podporu, keďže boli vydané o rok neskôr. Poslednú softvérovú aktualizáciu dostanú tento rok v septembri a následne budú ešte rok dostávať bezpečnostné updaty. Smartfóny Google Pixel a Pixel XL síce v tabuľke uvedené nie sú, no platia tu rovnaké pravidlá. Ich majitelia sa môžu tešiť na aktualizácie softvéru až do októbra 2018. O rok dlhšie bude platiť podpora bezpečnostných aktualizácií, ako aj možnosť kontaktovať podporu Google. Internetový gigant si tak udržuje svoj štandard a zariadenia plne podporuje po dobu dvoch rokov od ich predstavenia. Ak sa ich majitelia nechcú vzdať, stále si môžu užiť ďalší rok plnej podpory bezpečnostných aktualizácií, čo je tiež vítaná služba navyše.

Zdroj: Google Support via engadget

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+