MojAndroid

Jedným z projektov spoločnosti Google sa za posledné roky stalo Android Auto, ktoré slúži k spárovaniu vášho Android smartfónu s multimediálnym systému vášho auta a následne zobrazovanie aplikácií z telefónu. Spoločnosť minulý týždeň konečne oznámila podporu bezdrôtového prepojenia Android Auto s vašim Android telefónom bez nutnosti USB kábla. Zatiaľ sa táto funkcia týka len Severnej Ameriky a techniky od výrobcov JVC a Kenwood. Podporovanými telefónmi sú všetky Google Pixely, Nexus 5X a Nexus 6P. Ďalšie telefóny by mali nasledovať v ďalších mesiacoch.

Náš tip
Android Auto teraz umožní používanie pripojeného smartfónu

Android Auto ako štandard bolo predstavené 25. júna 2014 na Google I/O 2014. Mobilná aplikácia Android Auto bola vydaná 19. marca 2015. Štandard ponúka vodičom ovládanie GPS navigácie, prehrávanie hudby, SMS, telefonovanie alebo vyhľadávanie na webe cez dotykovú obrazovku, tlačidlá alebo hlasové ovládanie na zabezpečenie bezpečnej jazdy. Medzi kompatibilné aplikácie patria Google Maps, Google Play Music, Spotify alebo TuneIn.

16.4.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+