MojAndroid

Nové Google smartfóny, Pixel a Pixel XL, nezaujmú iba kombináciou technických špecifikácií, ale aj svojim fotoaparátom. Ten síce na papieri neponúka až tak impozantné parametre ako konkurencia, no ani to mu nezabránilo v tom, aby ho doslova vyšperkoval a optimalizoval tak, že podáva nadpriemerne dobré výsledky. Dokonca až tak dobré, že v testoch uznávaného portálu DXoMark získal doteraz najvyššie skóre v  jeho histórii – rovných 89 bodov. Google Pixel a Pixel XL sú tak podľa jeho hodnotení momentálne najlepšími fotomobilmi na zemi. S bodovým rozdielom za nimi nasledujú HTC 10 a Samsung Galaxy S7 edge.

google-pixel-cover-1

Fotoaparát v Pixel smartfónoch ponúka mimochodom rozlíšenie 12,3 Mpix, pixle s veľkosťou 1,55 µm, či objektív so svetelnosťou f/2.0. Tento už natívne fotí v režime automatického HDR+. Ten vďaka rýchlej uzávierke dokáže kombinovať niekoľko RAW snímkov s rôznou expozíciou do jedného súboru, čím sa zvýši dynamický rozsah vtedy, keď je to potrebné najviac. Samozrejme, Pixel a Pixel XL dokážu nahrávať 4K (60fps) a 1080p (120fps) video. Na škodu je, že fotoaparát nepodporuje hardvérovú optickú stabilizáciu, ale spolieha sa opäť na gyroskop a softvér. Schopnosti stabilizácie prezentoval Google aj na včerajšom evente a minimálne pri videu pôsobila viac než spoľahlivo. Uvidíme, čo prinesú prvé reálne testy.

google-pixel-cover

Skvelou správou je, že Google fotografov a kameramanov podporí aj neobmedzeným cloudovým úložiskom. Na Google Drive si tak budú môcť majitelia Pixelu a Pixelu XL zálohovať všetky svoje zábery a videá (aj v 4K kvalite), a to v plnom rozlíšení bez zbytočných kompresií. Nižšie môžete vidieť aj niekoľko desiatok ukážok fotografií, ktoré boli vytvorené Google smartfónom Pixel. Kvalita je skutočne pôsobivá, netreba však zabúdať na to, že ide o fotografie Googlu a v reálnych podmienkach budú zrejme vyzerať odlišne. Google navyše, niektoré z fotografií upravil aplikáciami Snapseed a VSCO.

 

 

 

5.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+