MojAndroid

Majitelia smartfónov Google Pixel sa v poslednom čase dočkali veľmi zaujímavého vylepšenia ukazovateľa úrovne batérie. Ide o inteligentnejšiu predpoveď, koľko vám batéria vydrží. Kým pred tým Pixel napríklad odhadom rátal na základe vášho používania, že vám každú hodinu klesne baterka o 10%, teraz má na spotrebu chytrejší systém počítania. Využíva totiž porovnania z predchádzajúcich dní. Hľadá podobné modely z uplynulého obdobia a následne zobrazí približný zostávajúci čas.

Napríklad, keď ste v práci smartfón používate iným spôsobom, ako v súkromí počas poobedňajších a večerných hodín. Výpočet spotreby batérie to berie na vedomie, a tak vám vie predpovedať, že vaša doobedňajšia spotreba je nižšia a poobedňajšia spotreba omnoho vyššia. Vie, že o 17:00 keď cestujete domov, sledujete na YouTube videá a v tom čase vám v nasledujúcich dňoch teda ukáže adekvátnejšie predpovede výdrže batérie.


Spotrebu batérie si môžete klasicky pozrieť v Nastaveniach v sekcii Batéria a po kliknutí na baterku uvidíte podrobnejší graf aj s predpoveďou spotreby.

Zdroj: support.google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+