MojAndroid

Veľká júnová aktualizácia pre Pixely je tu. Prináša aj takzvaný “Feature Drop”. Toto sú novinky, ktoré prináša. Zoznam prídavných funkcií bol zverejnený na Blogu Google.

Júnový Pixel Feature Drop prichádza na viacero zariadení

Hneď na úvod spomenieme všeobecnejšie informácie ohľadom tejto aktualizácie. Prichádza na sériu smartfónov Google Pixel 4 a staršie modely (Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro). Update má 211 MB, takže na jeho stiahnutie by vám mali postačiť aj mobilné dáta.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem aktualizovanej bezpečnostnej záplaty na jún 2022 sme sa dočkali aj takzvaného “Feature Dropu”, ktorý už ako názov napovedá pridáva do systému nové funkcie. Poďme si ich teda predstaviť.

Google predstavil aplikáciu, pomocou ktorej dokážete napríklad z každodenných zvukov vytvoriť hudbu. Povoľuje vytváranie krátkych videí s vrstvami zvukov či vizuálnych efektov. Aplikáciu si môžu stiahnuť a nainštalovať majitelia smartfónov Google Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6 a Pixel 6 Pro priamo z Obchodu Play.

Google Pixel Feature Drop jún 2022
Aplikácia Pocket Operator | Zdroj: blog.google.com

Očkovací preukaz priamo v telefóne

Táto funkcia je dostupná iba pre používateľov z Austrálie, Kanady a USA. Ponúka možnosť uložiť si svoj očkovací preukaz priamo do telefónu. Už nebude nutné uchovávať si snímku obrazovky preukazu alebo otvárať dedikovanú aplikáciu.

Google Pixel Feature Drop jún 2022
Očkovací preukaz | Zdroj: blog.google.com

Kontrola osôb za dverami priamo z uzamknutej obrazovky

Obľúbený widget “At a Glance”, ktorý sa nachádza aj na uzamknutej obrazovke Pixelov, po novom dokáže naživo ukázať, kto vám zvoní na dvere domu. Podmienkou je vlastniť kompatibilný Nest zvonček na dvere spárovaný s aplikáciou Google Home alebo s Nest.

Google Pixel Feature Drop jún 2022
Zvonček a kamera na uzamknutej obrazovke cez widget At a Glance | Zdroj: blog.google.com

Pripomienka o zapnutom LED blesku

Potešiť dokáže aj taká maličkosť, ako pripomienka, že máte zapnutý blesk. Ak ste ho niekedy omylom zapli alebo zabudli ste ho vypnúť po tom, čo ste ho už nepotrebovali, takáto notifikácia dokáže byť veľmi užitočná. Jednak sa vyhnete zvýšenej spotrebe energie z batérie, ale aj trápnemu pocitu z pohľadov ľudí na verejnosti, ktorí si váš zapnutý blesk stihli všimnúť.

Upozornenia týkajúce sa kvality ovzdušia v blízkom okolí

V USA, Austrálii a Indii do systému neskôr prídu aj notifikácie ohľadom kvality ovzdušia vo vašom okolí. Telefón sa bude snažiť udržať váš dýchací systém v bezpečí, aby ste sa vyhli lokalitám so závažne znečisteným ovzduším.

Nové LGBTQ+ pozadia a ďalšie menšie novinky

Google je známy aj svojou podporou pre LGBTQ+ komunitu a na Pixely pridáva pozadia s touto tématikou. Vylepšená bola aj funkcia zosilňovača zvuku pre slabo počujúcich. Zameraním fotoaparátom smartfónu môžu ukázať na osobu, ktorej reč chcú poslúchať a vyfiltrujú sa tým zároveň aj nežiadané okolité ruchy. Google Meet po novom disponuje filtrovaním okolitých ruchov, takže sa volajúci budú počuť čisto a jasne.

Google Pixel Feature Drop jún 2022
Zosilňovač zvuku | Zdroj: blog.google.com

Ako ste si asi všimli, väčšinu prídavných noviniek my buď nevyužijeme alebo nebudú pre nás dostupné vôbec. Je však dobré, že Google pravidelne pridáva zaujímavé veci do Pixel zariadení.

Náš tip
Porovnali sme OPPO Find X5 Pro a Google Pixel 6 Pro. Ktorý fotí lepšie?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+