MojAndroid

Telefóny Pixel 2 a Pixel 2 XL od spoločnosti Google sú prvými telefónmi, ktoré podporujú nový štandard eSIM. A práve preň teraz spoločnosť sprístupnila v Google Play novú aplikáciu eSIM manager.

Čo je eSIM?

Zatiaľ čo iní výrobcovia posledné roky len zmenšujú veľkosť SIM kariet (Subscriber Identity Module) na súčasnú veľkosť Nano-SIM, spoločnosť Google sa tento rok rozhodla u nových Pixelov pre inováciu v podobe eSIM. Podobne ako klasická SIM karta aj eSIM slúži na identifikáciu účastníka v mobilnej sieti, vďaka čomu môžeme telefonovať, esemeskovať alebo pripojiť mobilné zariadenia na internet.

Narozdiel od nej ale nemá fyzickú podobu a teda nemusíte do telefónu nič dodatočne strkať. Jednoducho sa napríklad pomocou QR kódu pripojíte na mobilnú sieť vybraného operátora. Zmena operátora je tým pádom menej prácna. Technológia eSIM vyžaduje ale špeciálny čip na matičnej doske, čo majú zatiaľ len nové Pixely (samozrejme majú aj slot na nanoSIM kartu). A samozrejme aj podporu operátora, ktorá zatiaľ u nás nieje dostupná.

eSIM manager

Aplikácia eSIM manager teraz zverejnená v Google Play umožňuje spravovať vaše eSIM profily u jednotlivých operátorov. Zatiaľ sa jedná o pomerne jednoduchú aplikáciu s ktorou sa môžete pripojiť k viacerým mobilným operátorom, vyberať medzi nimi alebo ich zrušiť. V nastaveniach taktiež zobrazuje EID číslo zariadenia.

Verzia: A.1.0.17
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: A.1.0.17
Aktuálna cena: Zdarma

18.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+