MojAndroid

Spoločnosť počas jarného predstavenia preview verzie systému Android P ukazovala funkciu Digital Wellbeing. Telefón s novým Androidom by s tou funkciou mal ľuďom ukázať, koľko času strávili s konkrétnymi aplikáciami, koľkokrát odomkli telefón alebo koľko dostali notifikácií. Digital Wellbeing umožní nastaviť aj limity, upozornenie či zámok. Funkcia Wind Down umožní nastaviť, kedy sa má telefón prepnúť do módu Nerušiť. Obrazovka sa v ňom zmení na odtiene šedej, všetky hovory a upozornenia sa stíšia. Cieľom funkcie je motivovať používateľov k zdravšiemu používaniu smartfónov. Tento týždeň Google vypustil finálnu verziu Android Pie a používatelia Google Pixelov si už určite všimli, že spomínaná funkcia chýba. Je to z dôvodu, že je stále vo fáze Beta testovania.

Pokiaľ vlastníte smartfón Google Pixel alebo Essential Phone PH-1 s Android Pie a chceli by ste novú funkciu testovať, tak stačí urobiť nasledujúce kroky:

  1. Mať nainštalovaný najnovšiu verziu systému Android 9.0 Pie
  2. Ísť na stránku Digital Wellbeing Beta website
  3. Zadať svoju email adresu a vybrať “yes” pri otázke “Do you have Android Pie on your Pixel?”
  4. Krátko na to dostanete pozývací mail k testovaniu tejto funkcie. Stačí kliknúť na link v tomto maily a začať s testovaním.
  5. Google vás požiada o stiahnutie aplikácie Digital Wellness (beta) app z Google Play.
  6. Behom 24 hodín budete pridávaný do beta programu a nová funkcia sa objaví v ponuke vášho operačného systému Android 9.0 Pie
8.8.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+