MojAndroid

Google Pixel podľahol čínskej hackerskej skupine Qihoo 360, ktorá ho dokázala hacknúť už do jednej minúty. Podobne dopadli aj internetový prehliadač od Apple a Microsoftu, či Adobe Flash. Skupina za hacknutie Google Pixel získala až 120-tisíc dolárov, pričom za zvyšné prieniky dostala tiež zaujímavé výslužky. Spolu si z hackerskej akcie PwnFest odniesla až 520-tisíc amerických dolárov.

Za hacknutím najnovšieho smartfónu spoločnosti Google stojí bezpečnostná diera zero-day v prehliadači Chrome. Takouto chybou sa označujú tie slabiny, o ktorých sa ešte nevie a pre ktoré zatiaľ neexistuje žiadna účinná ochrana. V tomto prípade sa týkala googlovského prehliadača, ktorý umožnil spustenie obchodu Play a otvorenie webovej stránky s nápisom “Pwned By 360 Alpha Team”. Google túto chybu opravil do 24 hodín od jej odhalenia na akcii.

Hackeri na PwnFest tiež ukázali, že pomocou tejto chyby sú schopní získať prístup k osobným údajom používateľa, vrátane kontaktov, správ, fotografií a zoznamu telefónnych hovorov. Mimochodom, hacknutie internetového prehliadača Safari trvalo 20 sekúnd, Microsoft Edge odolával len 20 sekúnd. Najhoršie dopadol Adobe Flash, ktorý podľahol už do 4 sekúnd

Zdroj: thehackernews

17.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+