MojAndroid

Napriek tomu, že je Google Pixel 7 Pro skvelým vlajkovým smartfónom, tak ani jemu sa nevyhýbajú problémy. Ten najnovší sa týka tlačidiel hlasitosti. Ako prvý na problém upozornil portál AndroidCentral.

Problém si všimnú väčšinou používatelia, ktorí Google Pixel 7 Pro používajú bez krytu

Problém spozoroval na svojom smartfón Pixel 7 Pro priamo redaktor portálu AndroidCentral a neskôr ho potvrdili na internetových fórach aj ďalší používatelia. Čoho presne sa problém týka? Pri recenzovaní novinky Samsung Galaxy S23 Ultra a jej fotografovaní odhalil Nicholas, že mu na jeho smartfóne Pixel 7 Pro niečo chýba. Bolo to tlačidlo ovládania hlasitosti.

Google Pixel 7 Pro
Tlačidlo hlasitosti smartfónu Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pre Nicolasa pritom Pixel 7 Pro nie je primárnym smartfónom a používa ho len na fotografovanie recenzovaných zariadení alebo kontrolu aktualizácií systému Android. Patrí však k ľudom, ktorí svoje smartfóny používajú bez krytu, takže si problém všimol medzi prvými. Neskôr sa na internete prihlásili aj ďalší majitelia tohto smartfónu s rovnakým problémom.

Spoločnosť Google na problém zareagovala len nedávno

Ukázalo sa, že niektorí používatelia si všimli samovoľné vypadnutie tlačidla hlasitosti už tesne po Novom roku. Niektorí dokonca uviedli, že tlačidlo odpadlo len niekoľko týždňov po tom, čo si prémiový smartfón Googlu kúpili. Vypadnuté tlačidlo hlasitosti potom nielen komplikuje ovládanie zariadenia, ale ho poškodzuje aj z estetickej stránky.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Spoločnosť Google sa dlho nechcela k problému vyjadriť. Zamestnanci podpory Google dokonca na dotazy používateľov reagovali tvrdením, že na problém sa nevzťahuje záruka. Podľa portálu AndroidCentral však spoločnosť Google nakoniec 10. februára vydala stanovisko, že problém zaznamenala a o prípadnom riešení bude verejnosť informovať.

Náš tip
One UI 5.1 od Samsungu na Slovensku. Tieto modely dostávajú aktualizáciu

 

13.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+