MojAndroid

Nová generácia Google Pixelov by mala byť predstavená svetu už v najbližších týždňoch. Po rôznych únikoch špecifikácií a fotografií tu máme video obidvoch modelov – Google Pixel 7 a 7 Pro. Upozornil na neho portál GSMArena.

YouTuber Porovnal veľkosti nových Pixelov so staršou generáciou

Video prototypov urobil známy YouTuber Lewis Hilsenteger na svojom YouTube účte Unbox Therapy. Pretože však nemal k dispozícii plne funkčné prototypy, tak nám mohol ukázať len vzhľad smartfónov a zmerať ich rozmery pomocou posuvného meradla. Pre porovnanie, Google Pixel 6 Pro meria 163,9 x 75,9 x 8,9 milimetrov a Pixel 7 Pro má zhruba rovnakú veľkosť. Je o niečo užší, na šírku má 73,2 mm a je len o 0,1 mm tenší.

V mieste modulu fotoaparátu však majú  obidva modely rovnakú hrúbku 11,5 mm. Pixel 7 Pro má menej agresívne zužovanie okrajov displeja a jeho modul fotoaparátu a šasi majú leštený povrch, zatiaľ čo ten na Pixel 7 má skôr vzhľad eloxovaného hliníka. Menší model Pixel 7 je o niečo kratší ako predošlá generácia Pixel 6 a o niečo užší.

Viditeľne je tiež, že nové modely nemajú dvojfarebné povrchové úpravy ako predošlá generácia. Samozrejme to môže byť aj tým, že ide o prototypy. Ako sa uvádza v predchádzajúcich únikoch, Google Pixel 7 a 7 Pro sa budú dať predobjednať od 6. októbra a dostupné budú 13. októbra. Očakáva sa, že ich hlavným lákadlom bude nová generácia čipsetu Google Tensor 2.

Náš tip
WhatsApp umožní obnoviť vymazané správy
21.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+