MojAndroid

Americká spoločnosť Google nás dnes prekvapila svojim novým počinom. Ide o model Google Pixel 6 Ultra, ktorý nadväzuje na už jestvujúcu sériu Pixel 6. Tá je už dlhodobo kritizovaná kvôli výskytu rozličných problémov. Inak to nebude ani v prípade tejto novinky.

Google Pixel 6 Ultra je príkladom, ako sa to nerobí

Azda najvýraznejšou zmenou je nový dizajnový jazyk používateľského prostredia. Zatiaľ čo na Pixeli 6 a Pixeli 6 Pro máme starý dobrý Pixel launcher a takmer čistý softvér Android 12, Google Pixel 6 Ultra sa vyznačuje novou nadstavbou BugOS, ktorá zveličuje viacero problémov, s ktorými telefón prichádza na trh.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Dizajn je prakticky identický, ako je tomu v prípade Pixelu 6 Pro. Teda, pokiaľ ide o prednú stranu. Tá zadná má karbónové prevedenie, za ktoré sa rozhodne nemusí v tomto červenom farebnom prevedení hanbiť.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Za čo sa naopak hanbiť môže, je prítomnosť bugov, ktorých je minimálne desaťkrát viac v porovnaní s Pixelom 6, respektíve Pixelom 6 Pro. Už počas živej prezentácie nastal trapas. Keď prezentujúca osoba chcela ukázať (ne)funkčnosť Bluetooth (alebo BugTooth?) pripojenia, na obrazovke sa päťkrát zjavila hláška “SystemUI nereaguje”. To neveští nič dobrého.

Pretaktovaný procesor Tensor, ktorý napáchal viac škody ako úžitku

Aby toho nebolo málo, Google sa čipset Tensor rozhodol pretaktovať. Výsledkom sú prakticky neustále vysoké teploty aj v pohotovostnom režime a extrémne slabá výdrž batérie. Americký gigant prisľúbil 3 roky aktualizácií Androidu a 4 roky bezpečnostných záplat. Taktiež sme sa dopočuli, že do roka sa budú snažiť oneskorenými aktualizáciami opraviť prvú polovicu bugov. Také niečo musí predsa byť iba žartíkom na prvého apríla.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Našťastie tomu tak aj je a chcel by som pripomenúť, že ide iba o zábavné poukázanie na softvérové chyby najnovších Pixelov. Ako majiteľ Pixelu 6 Pro musím spomenúť, že momentálne sa už nestretávam so žiadnymi chybami alebo niečim, čo obmedzuje moje používanie. Marcová aktualizácia skutočne urobila svoje a verím, že s ďalšími updatmi v budúcnosti sa tento skvelý telefón stane ešte lepším.

Náš tip
Kedy budú predstavené smartfóny Google Pixel 6a a Pixel 7?

1.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+