MojAndroid

Už dlhšie sa povráva, že spoločnosť Google plánuje vstúpiť to segmentu so skladacími smartfónmi, s modelom prezývaným Pixel Fold. V poslednej dobe sme zaznamenali niekoľko únikov, ktoré naznačujú, že toto zariadenie by mohlo byť predstavené ešte tento rok. Podľa najnovších informácií od portálu GSMArena sa tak dokonca možno stane počas predstavenia vlajkovej série Google Pixel 6.

Únik konkrétne hovorí o vydaní v štvrtom štvrťroku tohto roku, obdobie medzi 1. októbrom a 31. decembrom. Očakáva sa, že Google predstaví Pixel 6 19. októbra, čo spadá do tohto časového obdobia. Je však možné, že Pixel Fold bude predstavený neskôr, keďže spoločnosť nedávno poskytla prvé náhľady nových Pixelov a o skladacom modeli sa pritom nezmienila.

Google Pixel Fold render
Foto: Gizchina.com

O prvom Google Pixel Fold toho zatiaľ veľa nevieme

Okrem toho zariadenie s interným označením „Passport“ údajne ponúkne LTPO OLED displej. Predchádzajúce úniky tvrdia, že pôjde o obrazovku s veľkosťou 7,6 palcov a bude vyrobená spoločnosťou Samsung. Momentálne nevieme, ako bude prvý Pixel Fold vyzerať, patent Google však naznačuje, že možno bude mať selfie fotoaparát skrytý pod displejom.

Google Pixel 5

{{shop_name}} od {{product_price}}

V dobe, kedy o väčšine nadchádzajúcich smartfónoch vieme takmer všetko ešte pred oficiálnym predstavením, je zvláštne, že o tomto modeli nevieme skoro nič. Môžeme len dúfať, že to neznamená, že Google v skutočnosti predstaví skladací Pixel až oveľa neskôr.

Náš tip
Honor a Microsoft podpísali strategické partnerstvo

20.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+