MojAndroid

Už zajtra by mal byť predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov tohto mesiaca – Google Pixel 5a. Deň pred jeho predstavením sa internete objavili jeho živé fotografie, ktoré zverejnil portál AndroidCommunity.

Dizajn bude rovnaký ako v prípade Google Pixel 4a 5G

Smartfón je veľkou pravdepodobnosťou pripravený na uvedenie na trh, pretože fotografie evidentne pochádzajú zo servisného strediska. Dizajn smartfónu vyzerá ako predchádzajúce rendery, ktoré sme už mohli vidieť v minulosti.  Dizajn je podobný minuloročnému modelu Google Pixel 4a 5G. To znamená oblé plastové telo s matnou úpravou.

Google Pixel 5a | Foto: AndroidAuthority.com

Na zadnej strane nájdeme okrem fotoaparátu a loga Googlu aj snímač odtlačkov. Optického snímača odtlačkov v displeji sa tak nedočkáme ani v najnovšej generácii Pixelov. Snímače fotoaparátu sú spolu s LED bleskom uložené štvorcovom module, ktorý bude opäť umiestnený v pravom hornom rohu zadnej strany. Tlačidlá hlasitosti a napájania sa budú nachádzať na pravej strane. V druhom prípade bude tlačidlo mierne vrúbkované.

Google Pixel 5a má mať zatiaľ najväčšiu batériu v histórii Pixelov

Na fotografiách môžeme tiež vidieť vnútorné komponenty novinky. Portál AndroidCommunity špekuluje, že medzi nimi môže byť aj nový čipset Tensor, ktorý Google vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Samsung. Pri jeho vývoji bol inšpirovaný čipsetom Exynos 2100, ktorý nájdeme v tohtoročných modeloch Samsung Galaxy S21.

Google PIxel 5a | Foto: AndroidAuthority.com

Na fotografiách je tiež vidieť originálna batéria smartfónu, ktorej kapacita má byť 4680 mAh. To je zatiaľ najväčšia hodnota kapacity batérie, aká bola kedy v smartfónoch Google PIxel použitá. Poteší tiež, že zostal zachovaný klasický 3,5 mm jack pre slúchadla. Google PIxel 5a má byť predstavený v utorok 17. augusta a do predaja má ísť už 26. augusta za odhadovanú cenu 450 dolárov.

Náš tip
Blíži sa koniec Lightning káblov? EÚ predloží návrh zákona o používaní jednotných nabíjacích konektoroch

 

 

16.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+