MojAndroid

Zariadenie Google Pixel 5 postihla ďalšia nepríjemná chyba. Tentokrát sa u používateľov objavil problém s ovládaním zvuku, informuje portál PhoneArena.

Niektorí používatelia sa na fórach spoločnosti Google a na Reddite sťažujú, že hlasitosť zvuku sa náhodne znižuje pri pozeraní videí. Iní zas majú problém so systémovými zvukmi. Tie sú údajne nepríjemne hlasné aj napriek tomu, že ich hlasitosť je nastavená na najnižšiu úroveň. Medzi zvuky systému patrí napríklad zvuk spúšte fotoaparátu, zvuk upozornení alebo zvuk snímky obrazovky.

Chyba používateľov smartfónu Pixel 5 trápi už takmer dva mesiace

Prvé zmienky o probléme sa na Reddite objavili už 17. októbra, no spoločnosť Google sa k tomuto problému vyjadrila až teraz. Zástupca spoločnosti vysvetlil, že hlasitosť vyzváňacích tónov a hlasitosť upozornení sa ovládajú spolu a zmena hlasitosti jedného z nich ovplyvní aj hlasitosť druhého. Zástupca taktiež uvádza, že spoločnosť bude pracovať na vylepšení týchto nastavení a výsledky používatelia zjavne uvidia v budúcej softvérovej aktualizácii.

Problémový Pixel 5

Nie je to po prvýkrát, čo sa u zariadenia Pixel 5 objavili problémy. Používatelia neboli nadšení, keď zistili, že ich 600 eurové zariadenie má medzeru medzi rámom a displejom. Obávali sa, že ich smartfón príde o vodoodolnosť. Táto medzera sa u používateľov vyskytovala na rôznych miestach a v rôznych veľkostiach, našťastie však po čase ostala rovnaká a nezväčšovala sa.

Spoločnosť Google tento problém neskôr komentovala so slovami, že medzera je súčasťou dizajnu a nemá žiaden vplyv na vodoodolnosť a funkčnosť zariadenia. Na YouTube sa neskôr objavil test, ktoré toto tvrdenie potvrdil.

 

Náš tip
Pixel 5 fotoaparátmi neprekvapí, od DxOMark získal len priemerné skóre
23.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+