MojAndroid

Ako to už vo svete smartfónov býva zvykom, s blížiacim sa dátumom predstavenia sa o pripravovaných novinkách dozvedáme stále viac informácií. Inak tomu nie je ani pri novom referenčnom telefóne spoločnosti Google. Najnovšie sme sa tak dozvedeli niekoľko zaujímavostí o jeho fotoaparátoch.

Predchádzajúce časti článku:

Tie sa síce dizajnovo budú podobať na fotoaparáty najnovších iPhonov, no my veríme, že vďaka pokročilému softvéru od Googlu ich kvalitatívne prekonajú. Ako sa podarilo odhaliť portálu AndroidCommunity, Google Pixel 4 XL ponúkne množstvo nových fotografických funkcií. Vyplýva to z novej aktualizácie appky Google Camera. Tá má po novom podporovať napríklad lepšie širokouhlé selfies, priblíženie audia či rozmazanie pohybu.

Posledná zmienená funkcia sa pritom do telefónov dostane zrejme po prvýkrát, pričom vám dovolí lepšie zachytiť pohybujúce sa objekty. Tie by mali byť v oblasti fotografovaného objektu pekne zaostrené, pričom okolie by malo byť pohybovo rozmazané. Príklad si môžete pozrieť na obrázku vyššie. Okrem toho sa ale dočkáme aj vylepšenia nočných snímok vytváraných pomocou režimu Night Sight, ku ktorému sa teraz pridá aj režim Astrophotography.

S ním budete vedieť lepšie zachytiť nočnú oblohu. No a ani tento rok sa pri nových Pixeloch nezabudlo na funkciu Live HDR, ktorá vďaka skvelej práci s dynamickým rozsahom dokáže fotografiám dodať život. K tomuto všetkému sa v appke fotoaparátu budete môcť pohrať s nálepkami rozšírenej reality alebo vďaka nej niečo odmerať. Tieto nové informácie sú inak doprevádzané aj ďalšími živými fotografiami zariadenia.

Google Pixel 4 XL sa objavil v dvoch “hands on” videách

12.09.2019

Nové Pixely 4. generácie sú už za dverami. Na internete sa objavili dve videá, ktoré ukazujú Pixel 4 XL v plnej kráse. Ide pravdepodobne o plne funkčné zariadenia s finálnym systémom, ktoré sú určené na predaj. O videách informoval web Pocketnow.

Videá potvrdzujú displeje s uhlopriečkami 5,7″ a 6,3″. A tiež aj ich 90 Hz frekvenciu. Tá sa bude dynamicky prepínať medzi 60 a 90 Hz v závislosti od toho, čo so smartfónom robíte. Tiež môžete vidieť, ako vyzerá tmavý režim Androidu 10 na nových Pixeloch.

Google Pixel 4 dostane viac RAM a fotoaparát s 8-násobným zoomom

11.09.2019

S približujúcim sa dátumom predstavenia nových Pixelov sa o nich dozvedáme čoraz viac informácií. Nedávne leaky potvrdili, že smartfóny prídu s procesorom Qualcomm Snapdragon 855. Podľa XDA-Developers by sa mala tiež zvýšiť kapacita operačnej pamäte na 6 GB. Práve kvôli malej RAM (4 GB) bola predchádzajúca generácia Pixelov kritizovaná najviac.

Google Pixel 4 XL fotoaparát

Novinky by mali na trh prísť v dvoch farbách – bielej a čiernej. Zaujímavý bude samozrejme aj fotoaparát. Nepochybujeme o tom, že bude opäť patriť medzi absolútnu špičku. Navyše, podľa najnovších informácií by mal priniesť až 8-násobné priblíženie. Pravdepodobne pôjde o hybridný zoom. Teleobjektív dostane rozlíšenie 16 megapixelov, hlavný snímač by mal byť 12-megapixelový.

Google Pixel 4 XL displej

Novinky prídu samozrejme s predinštalovaným najnovším operačným systémom Android 10, ktorý bol predstavený len nedávno. Väčší z dvojice, Goolge Pixel 4 XL ponúkne displej s pomerom strán 19:9, QHD+ rozlíšením a uhlopriečkou 6,2 palca.

Google Pixel 4 sa objavil na prvých živých fotografiách

28.08.2019

Najnovší referenčný smartfón od Googlu by mal byť predstavený už o pár dní. Hlavným lákadlom nových Pixelov je už tradične kvalitný fotoaparát a čistý operačný systém Android s pravidelnými aktualizáciami a skvelou podporovu. Mimochodom, najnovší operačný systém od Googlu už nebude pomenovaný po sladkostiach, ale jednoducho – Android 10. Predstavený bude spolu s novými Pixelmi.

Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú aktualizáciu na Android 10? | ZOZNAM

Nový Google Pixel 4 sa teraz objavil na prvých živých fotografiách, ktoré zverejnil web PhoneArena. Môžete na nich vidieť prednú stranu s displejom, ktorý neobsahuje žiadny výrez. Rámik nad ním je však hrubší, ako by sme očakávali. Bude sa v ňom nachádzať špeciálny senzor na zachytenie 3D obrazu tváre.

Na zadnej strane si môžete všimnúť štvorec, v ktorom sa nachádzajú dva objektívy fotoaparátu. Bude to tak po prvýkrát, čo smartfón od Googlu ponúkne viac ako jeden hlavný fotoaparát. Na pravom boku je viditeľné biele tlačidlo napájania, pod ktorým sa nachádza ovládanie hlasitosti.

Novinky z radu Google Pixel 4 by mali byť predstavené v októbri. Cenu si zatiaľ netrúfame povedať, no lacné tieto modely určite nebudú. Počítať môžeme so sumou okolo 1000 eur.

Google Pixel 4: Všetko, čo by ste mali vedieť o pripravovanej novinke

22.08.2019

Každoročne očakávané vlajkové lode od samotného Google sa už nenávratne blížia. Ako je u Google zvykom, dizajn noviniek je už dávno potvrdený. Zato špecifikácie sú to, kde výrobca dáva priestor špekuláciám a dohadom. Nič konkrétne ani o fotoaparátoch – “okrem toho, že budú skvelé”. preto sa v tomto článku pokúsime zhrnúť to, čo vieme. Pridáme ale aj niekoľko dohadov, ktoré vám pomôžu vytvoriť si možný obraz o novinkách.

Hrubší rámik nahradí veľký výrez

O dizajne Pixelov sa už dlhší čas diskutovalo. Veľkú spŕšku posmechu ale aj otázok vyvolal posledne Pixel 3 XL, ktorý spolu s tradičným konzervatívnym vzhľadom priniesol aj nevídane veľký výrez displeja. Bol tak veľký, že sa stal predmetom rôznych meme obrázkov a na pár dní sa stal TOP témou sveta technológií.

google pixel 3 xl výrez v displeji
Výrez Pixelu 3 XL svojou neobyčajnou veľkosťou zaujal aj mnohých vtipálkov

Google Pixel 4 a 4 XL budú pravdepodobne tie modely, ktoré prinesú osvieženie do strohého radu Pixel. Dizajn, ktorý bol vždy jednoduchý, ľahko elegantný a praktický, sa zmení na malý experiment a bude hrať s dobou. Hlavným prvkom bude veľký duálny fotoaparát na zadnej strane.

Ďalej bude celkom zaujímavá aj predná stena, ktorá dostane hrubší vrchný rámik. Google sa ním vyhne akémukoľvek výrezu a zachová aj stereo reproduktory. V rámiku sa nájde miesto aj pre niekoľko nových senzorov, o ktorých si povieme nižšie.

Fotoaparát možno nebude taký skvelý, ako všetci očakávajú

Asi každý už zachytil to, ako širokouhlé snímače nabrali na popularite. Niet divu, v praxi sú oveľa užitočnejšie než teleobjektív. A sekundárny objektív pre bokeh efekt neumrel už len v najlacnejších mobiloch, inak ho vytlačil softvér. Od nových Pixelov tak, samozrejme, všetci čakajú, že prinesú nový, širokouhlý snímač.

google pixel 4 duálny fotoaparát
Google potvrdil, že Pixel 4 bude mať duálny fotoaparát, ale nešpecifikoval druhý objektív

Google aj naozaj potvrdil, že štvrtá generácia ako prvá dostane dva objektívy na zadnej strane. Sklamaním ale môže byť, že pravdepodobne nepôjde o širokouhlý objektív. Úniky naznačujú, že pôjde o teleobjektív. Bolo by naozaj divné, keby sa tak aj stalo, každopádne mal by rozlíšenie 16 megapixelov. Hlavný objektív bude mať 12 Mpix.

Google Pixel 4 selfie fotoaparát
Hrubší rámik pravdepodobne pojme celkovo 5 rôznych senzorov

Predná kamera je veľkou otázkou. Nevieme totiž, či sa dočkáme duálnej, alebo bude len jedna. Hrubší rámik by ich pokojne poňal aj viac, ale je len na výrobcovi, či ich tam dá dva. Miesto si totiž musí nájsť aj nový senzor Soli. Ten zabezpečí fungovanie nového Motion Sense, ktoré vám umožní ovládať smartfónom bez dotyku.

Displej bude veľký pokrok, očakáva sa aj vyšší výkon

Azda najväčším problémom tretej generácie Pixelov bol nedostatok operačnej pamäte. 4 GB sú na dnešné vlajkové lode naozaj málo. Všetci tak nesmelo dúfame, že Pixel 4 a Pixel 4 XL prinesú s novým procesorom Snapdragon 855 aspoň 6 GB RAM. Tomu našťastie nasvedčujú aj rôzne úniky.

google pixel 3 fotoaparát
Jedným z problémov Pixelu 3 a 3 XL bolo málo operačnej pamäte

Nové Pixely budú inovatívne aj po stránke displejov. Ako jedni z prvých smartfónov vôbec prinesú AMOLED displej s frekvenciou 90 Hz. Pred nimi to stihol len OnePlus s modelom 7 Pro, Asus a Razer majú až 120 Hz. Uhlopriečka a rozlíšenie budú súrodencov odlišovať: menší dostane 5,7-palcový Full HD+ displej, väčší až 6,3-palcový QHD+.

google pixel 4 displeje
Displeje v Pixel 4 a 4 XL budú veľkým pokrokom vďaka jemnejšej frekvencii

Úložisko bude v oboch prípadoch 64 alebo 128 GB bez možnosti rozšírenia. Na oplátku je ale k dispozícii skvelá aplikácia Google Fotky s neobmedzeným úložiskom. Softvérovou novinkou bude Android Q a odomykanie tvárou, ktoré pravdepodobne úplne nahradí skener odtlačkov prstov. Zostane však bezdrôtové nabíjanie a aj Google Assistant. Ten prinesie aj pár noviniek.

google pixel 4 google assistant
Google Assistant prinesie v Pixeloch aj nové funkcie ohlásené na Google I/O 2019

Pochovaný naveky zostane audiojack a pravdepodobne sa nedočkáme ani 5G. Predbežne sme sa dozvedeli aj kapacitu batérií pre oba modely a asi to nie sú dobré správy. Zatiaľ čo Pixel 4 XL dostane 3700 mAh akumulátor, menší Pixel 4 dostane priam mizerných 2800 mAh. Dúfame, že v tomto sa úniky mýlia, v spojení s 90-herzovým displejom by to asi bol katastrofa.

Google Pixel 4: Cena a dátum predstavenia

Ani cenu, ani dátum predstavenia ešte nepoznáme celkom presne. Nejaké predpoklady tu ale sú. Pixely nikdy nepatrili medzi lacné zariadenia a platiť to bude aj pre Pixel 4 a 4 XL. Zatiaľ čo cena v USA sa odhaduje na minimálne 800 dolárov, u nás môže kvôli dovozu pokojne prestreliť hranicu 1000 eur.

Dátum predstavenia ešte tiež nie je potvrdený, pravdepodobne to ale bude v októbri. Google svoje nové modely odhaľuje už tradične v októbri, takže nie je dôvod urobiť to v prípade štvrtých Pixelov inak.

Prvé návrhy smartfónu Google Pixel 4 sú už na svete

18.03.2019

V priebehu tohto roka je očakávané predstavenie novej generácie Google smartfónov zo série Pixel. Tieto zariadenia sa počas evolúcie generácie po generácii vyvíjali najmä vo vnútri a ich vonkajší vzhľad ostal veľmi podobný, nanajvýš sme sa dočkali zopár menej radikálnych kozmetických úprav. Nový rad Google Pixel 4 podľa najnovších informácií dá zbohom klasickým veľkým výrezom.

Samé vítané zmeny

Na sociálnej sieti Twitter sa rozšírili koncepty používateľov o tom, ako by mohol vyzerať pripravovaný telefón. Návrhári sa inšpirovali nákresom modelu, ktorý môžete vidieť nižšie.

Podľa obrázka je jasné, že bezpečnostný prvok v podobe skenera odtlačkov prstov je umiestnený priamo pod displejom. Upozorňujeme, že zatiaľ sa nejedná o oficiálne úniky, ale len o návrhy vzhľadu telefónu podľa známych informácií o tomto modeli. Mnohých bez pochýb poteší zbavenie sa obrovského výrezu z Google Pixel 3 XL. “Notch” bude nahradený “dierou” v displeji. Tieto zobrazovače sú vyrábané práve spoločnosťou Samsung, a tým pádom je možné, že displej bude vyrobený práve touto firmou. Dočkať by sme sa tak mohli skutočne skvelého Infinity-O zobrazovača s minimálnymi rámčekmi.

Na obrázkoch môžeme vidieť dva varianty telefónov, a to s jednou prednou kamerou (Pixel 4) a s dvojicou predných kamier (Pixel 4 XL). Okrem výraznejších zmien na predných stranách zariadení sa zadok zariadenia nijak podstatne naoko nezmenil. Všimnúť si však môžeme prvýkrát použitého duálneho fotoaparátu v sérii Google Pixel. Duálnym fotoaparátom by mal disponovať väčší “XL” variant.

Páčil by sa vám Google Pixel 4 s takýmto vzhľadom? Ktorá generácia Google Pixelov sa podľa vášho názoru najviac podarila po stránke dizajnu?

16.9.2019
Zdroj: Phandroid, GSM Arena
 • FILO

  NOPE, Samsung svoj Infinity-O OLED Displej nikomu nedodá. Nechá si ho pre seba. Keby tak nebolo tak by Infinity-O OLED mal Oneplus7, Huawei P30 a ďalší. Pixely 4ky môžu mať dieru ale iba v LCD Displeji. (Honor View 20)

  • Tomáš Kanálik

   Minulé generácie Pixelov disponovali AMOLED displejmi. Preto berieme do úvahy, že tieto s dierou v displeji by mohli byť taktiež typu OLED :)

 • stanleyjr

  este ze to je len neoficialny navrh…

 • hipisko

  jo mohli by zmensit baterku vsak 3000mah je uz dost vela, nove technologie su efektivne a absolutne nezeru baterku a tak 1500mah je super a 2mm sirka so zaoblenym displejom.

 • Tom126p

  Radšej väčšie brady ako výrez v displeji , mám v pláne tento rok ho kúpiť ešte na koľko som utopil pixel 2 a bol som snim spokojný .

 • Jefficko

  Niet divu ze tie telefony nie su az tak popularne ako konkurencia. 64GB zaklad? 2800Mah? Dizajn ako z roku 2012? To je taky typicky Google.

 • dizy

  Som sice apple fanusik a dlhodoby pouzivatel apple zariadeni, ale nemal by som vyhrady ist do pixelu. je to jediny stroj ktory by som su kupil keby ze som chcel prejst na android.

 • laci

  …v clanku uvadzate termin predstavenia v oktobri a nasledne v odvolavke na clanok Android 10 uvadzate 3.sept…skuste si zladit clanky :P

 • mivr

  “Na internete sa objavili dve čínske videá, ktoré ukazujú Pixel 4 XL v plnej kráse.” Vy ste akoze v pohode? Geografia naco? Ved to su jasne Vietnamci a Thajci. Stranka robena amatermi

+